معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم مطرح كرد؛

نگاه فرصت محور به کارهای دانشجویی زمینه ساز کارهای اثرگذار در دانشگاه ها

نگاه فرصت محور به کارهای دانشجویی زمینه ساز کارهای اثرگذار در دانشگاه ها

به گزارش دانلود عکس، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: اگر نگاه فرصت محور به کارهای دانشجویی داشته باشیم، می توانیم شاهد کارهای اثرگذار در دانشگاه ها باشیم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، عبدالحسین کلانتری در شصتمین اجلاس معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، که امروز (یکشنبه) در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، ضمن قدردانی از مساعی و تلاشهای وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پشتیبانی از فعالیتهای فرهنگی در عرصه دانشگاه ها عنوان کرد: ایشان تمام تلاش خودرا کردند که رونق جدی در فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی صورت گیرد که این امر بااینکه آنطور که مطلوب ایشان بود محقق نشد، اما نسبت به گذشته ارتقای قابل ملاحظه ای یافت.
وی خاطرنشان کرد: در سال جدید اتفاق بی نظیری رخ داد و آن مصوب شدن حداقل ۵ درصد در بودجه کلان کشور بود که این امر مبنای خوبی است که امیدواریم در سالهای بعد نیز رشد کند.
کلانتری اضافه کرد: بر این اساس کارگروهی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شکل گرفت و موظف به تنظیم آئین نامه نیز در این خصوص شده ایم و امیدواریم این آئین نامه مبنای خوبی باشد تا معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها با طیب خاطر فعالیتهای فرهنگی را در مجموعه آموزش عالی رونق بخشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت عتف اضافه کرد: البته معتقد هستیم که ظرفیت های حقوقی و بودجه ای به فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها کمک می نماید ولی نباید فعالیتهای فرهنگی را به آن گره بزنیم.
این استاد دانشگاه در رشته جامعه شناسی با تکیه بر نگاه فرصت محور به فعالیتهای دانشجویی تصریح کرد: همچنان که رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه کرده اند «فعالیت دانشجو به مثابه یک فرصت است» اگر نگاه ما فرصت محور باشد و برنامه داشته باشیم، می توانیم فعالیتهای اثرگذاری در دانشگاه ها انجام دهیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شصتمین اجلاس معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با شعار «فعالیت دانشجویی برای کشور یک فرصت است» با حضور بیش از یکصد نفر از معاونان فرهنگی دانشگاه های سراسر کشور برگزار شد و موضوع هایی چون «سازوکار مدیریت سیاسی و فرهنگی دانشگاه ها» و « وضعیت عفاف و حجاب در دانشگاه ها» مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.1402/02/11
12:18:07
5.0 / 5
481
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس