رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

تمام کنشگران دانشگاهی مسئولیت فرهنگی دارند

تمام کنشگران دانشگاهی مسئولیت فرهنگی دارند

به گزارش دانلود عکس، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: تمام کنشگران دانشگاهی شامل مدیران و اساتید، دانشجویان و کارکنان مسئولیت فرهنگی دارند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در شصتمین اجلاس معاونان فرهنگی دانشگاه ها که در محل وزارت علوم برگزار شد اظهار داشت: معاونان فرهنگی دانشگاه ها نقش تربیتی مهمی دارند و در ارتقای دین مداری و اخلاق مداری دانشجویان بسیار موثر هستند.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: کنشگران مختلفی در عرصه فرهنگی حضور دارند و سیاست گذاران این عرصه هم بسیار متنوع و مختلف هستند و معاونان فرهنگی دانشگاه ها حلقه آخر این زنجیره هستند که مستقیم با قشر دانشجو در ارتباط هستند. به همین علت اگر در برنامه ریزی ها هم نقش داشته باشند می توانند مسئولیت خویش را به خوبی ایفا کنند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های عرصه فرهنگ معمولا با یک وقفه چندین ساله نتیجه و اثر خویش را نشان داده است و آنچه که امروز ما در عرصه اجتماع و فرهنگ شاهد می باشیم محصول برنامه ریزی هایی است که در سه دهه گذشته صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: چیزی که در سالیان مختلف بوجود آمده است را نمی شود به صورت ناگهانی و در مدت زمانی کم تغییر داد ولی باید احساس مسئولیت کرد و با روش های عالمانه و در نظر گرفتن ظرافت های لازم شرایط را به نفع ارزش های اخلاقی و اسلامی مدیریت نماییم و تغییر دهیم.
وی ضمن اشاره به این که دشمن به مدت طولانی بر روی مسائل فرهنگی کشور برنامه ریزی نموده است اظهار داشت: برنامه ریزی دقیق و در نظر گرفتن ظرافت ها برای برخورد با ناهنجاری ها از یک سو و سیاست گذاری و برنامه ریزی برای چند سال آینده نسل جوان وظیفه اصلی سیاست گذاران عرصه فرهنگ بخصوص در محیط دانشگاهی است.
وی با اشاره به اینکه عمر مدیریت ها کوتاه است اظهار داشت: معاونان فرهنگی در یک تعامل مناسب با روسای دانشگاه ها برای توسعه فرهنگ اسلامی در دانشگاه و برای جذب سلیقه های مختلف دانشجویی در چتر انقلاب اسلامی کوشش کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام و المسلمین رستمی مسئولیت معاونان فرهنگی دانشگاه ها را مهم و خطیر عنوان نمود و اظهار داشت: یکی از برنامه های دشمن ایجاد شکاف و چنددستگی در جامعه و دانشگاه است. نزدیک شدن به گروههای دانشجویی مختلف و کوشش برای هم راستا کردن آنها از مهم ترین مسئولیت های مدیران فرهنگی است. این مورد شاید زود نتیجه ندهد و از سوی دوستان درک نشود ولی معاونان فرهنگی باید این سختی را برای انقلاب اسلامی و کشور تحمل کنند. با توکل به خداوند و همفکری عناصر انقلابی دانشگاه توفیق در دسترس می باشد.
منبع:

1402/02/13
10:04:01
5.0 / 5
423
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس