اهدای جایزه تحصیلی دکتر بهمن یزدی صمدی به دانشجویان ممتاز دانشگاه تهران

اهدای جایزه تحصیلی دکتر بهمن یزدی صمدی به دانشجویان ممتاز دانشگاه تهران

به گزارش دانلود عکس، البرز مراسم جایزه تحصیلی دکتر بهمن یزدی صمدی استاد ممتاز گروه زراعت و اصلاح نباتات در دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگان تهران برگزار گردید.به گزارش دانلود عکس به نقل از روابط عمومی دانشکدگان کشاورزی ومنابع طبیعی دانشگان تهران؛ دکتر سید محمد علی ابراهیم زاده موسوی با تأکید بر این سنت حسنه اظهار داشت: باید براین سنت حسنه اهتمام ورزید و در جامعه نشر و گسترش داد.

رئیس دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران اضافه کرد: به جهت اینکه کسی به عنوان یک دانشمند در جامعه مفید باشد باید تفکر اینکه چه چیز در زندگی برایش مفیدست را داشته باشد. طبیعتا سلامتی روح و روان مردم جامعه از برکات مفید بودن جمع دانشگاهی و علمی است.

ایشان سپس بیان کرد: حضرت علی (ع) درباره ی اهل تقوا می فرمایند: که اینها گوش خودرا وقف علم و جامعه می کنند یعنی افراد متقی وقتی بخواهند برای جامعه نافع باشند طبیعتا در مقام کسب علم هم باید بدنبال علم نافع باشند. چنین چیزی باید تبدیل به فرهنگ در جامعه دانشگاهی شود.

دکتر موسوی اظهار داشت: کاری نماییم که دانشجویان یاد بگیرند که نخست برای خود مفید بوده و سپس برای جامعه مفید باشند که دکتر بهمن یزدی صمدی به عنوان یک چهره ماندگار علمی انقلاب، ساعی و صاحب اندیشه به عنوان الگو علمی دانشجویان و اساتید بوده و مصداق بارز علم نافع را به جامعه عمل پوشانده است.

در ادامه مراسم دکتر بهمن یزدی صمدی با اعلان اینکه دانشجو می تواند برای جامعه مفید باشد اظهار داشت: اول باید خودش طوری زندگی کند که حاضر نباشد وقت خودرا هدر دهد و سبک زندگی اش مشکل داشته باشد.

دکتر یزدی صمدی اظهار داشت: دانشجویان در مرحله ی حساس و مهم زندگی خود هستند و باید از این جایگاه به خوبی استفاده کنندتا در کسب مراحل علمی و دانشگاهی و مفید بودن در جامعه موفق باشند.

وی در ادامه اضافه کرد: دانشجویان عزیز قدر حضور خود در این مرحله از زندگی را بدانید در جامعه کشاورزی و تحقیقاتی مشارکت داشته باشد و وقت تان را صرف مطالعه کتاب و مقالات داخلی و خارجی برای کسب اطلاعات بیشتر در پیشرفت جامعه کنید.

دکتر یزدی صمدی متولد ۱۳۱۶ از بنیانگذاران انجمن ژنتیک ایران، دارای دکترای ژنتیک و اصلاح نباتات، استاد دانشگاه تهران و عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران (از بدو تأسیس) و چهره ماندگار عرصه علوم کشاورزی در اولین همایش چهره های ماندگار سال ۸۰ است.

یزدی صمدی به عنوان برگزیده فرهنگستان علوم به دریافت نشان درجه یک دانش در سال ۱۳۸۷ نائل شده است. وی سرپرستی ریاست دانشگاه تهران را در کارنامه خود دارد، وی یکی از برگزیدگان سومین دوره جایزه علمی علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان در سال ۱۳۹۲ نیز بوده است. دکتر بهمن یزدی صمدی هم اکنون به همراه سید مصطفی محقق داماد به عنوان دو نماینده فرهنگستان علوم، عضو هیأت امنای فرهنگستان های جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی سال ها ریاست گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم را هم بر عهده داشته است. دکتر یزدی صمدی از ۶ دهه پیش به همراه اساتید ژنتیک، انجمن ژنتیک ایران را بنا نهاد.

در این مراسم که با حضور استاد ممتاز و چهره ماندگار بخش کشاورزی آقای دکتر یزدی صمدی، آقای دکتر موسوی ریاست محترم دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی، آقای دکتر بی همتا ریاست محترم دانشکده کشاورزی و آقایان دکتر گلدانساز و دکتر حسن علیزاده نمایندگان خیر درتعیین واجدین شرایط دریافت جایزه تحصیلی به همراه اساتید گروه زراعت و اصلاح نباتات تشکیل شد به ۹ نفر از دانشجویان لوح تقدیر به همراه تندیس و جایزه نقدی اهدا شد این جایزه بدون وابستگی به هیچ نهاد و دستگاهی و بنا بر تاکید واقف بصورت مستقل به واجدان شرایط اعطا می شود.

دانشجویان واجد شرایط دریافت جایزه تحصیلی دکتر یزدی صمدی استاد ممتاز گروه زراعت و اصلاح نباتات:

الف- رتبه های اول ورودی سال ۱۴۰۰ دوره دکتری گرایشهای مختلف تحصیلی گروه زراعت بشرح ذیل

گرایش ژنتیک و به نژادی - آقای فرید اسحقی گرجی

گرایش بیوتکنولوژی کشاورزی - خانم اکرم اسفندیار

گرایش علوم وتکنولوژی بذر - خانم سعیده پاریاد

گرایش علف های هرز - آقای عباس ابراهیمی

ب- رساله برتر در رشته دکتری ژنتیک و به نژادی گیاهی

سرکار خانم فرشته اسدی

ج- رتبه اول کارشناسی در رشته های

مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی خانم سیده شقایق مستعان

گیاهپزشکی خانم مریم رنجبران
1402/02/21
13:20:50
5.0 / 5
391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دانلود عکس