توسط یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

امحای زباله های خطرناک و بیمارستانی با فناوری پلاسما

امحای زباله های خطرناک و بیمارستانی با فناوری پلاسما

دانلود عکس: یک شرکت دانش بنیان توانسته است با بهره گیری از فناوری پلاسما، با هدف حذف آلایندگی ها خصوصاً بیمارستانی، زمینه را برای مساعدت با ارتقای سلامت فراهم آورد.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مریم صالحی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان به ضمن اشاره به کارهای این شرکت در زمینه فناوری پلاسما اظهار داشت: پلاسما فناوری بسیار منحصر به فردی است و امروزه در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته و از این فنآوری استفاده های خاص و جالبی می شود. بدین سبب فناوری پلاسما توجه ما را جلب کرد و به مطالعه آن پرداخته و با کاربردهای فراوان آن آشنا شدیم.
این فعال حوزه پژوهش از تولید مشعل های پلاسمایی به عنوان نخستین محصول این مجموعه یاد کرد و اظهار داشت: فرآورده ای که در آن آغاز به فعالیت کردیم گازی سازی پلاسما در زمینه امحا زباله های خطرناک یا بیمارستانی به شیوه پلاسما بوده است و در ادامه، زمینه های استفاده از این فنآوری را گسترش دادیم و در کاربردهای دیگر هم از آن استفاده کردیم.
وی با اشاره به گستردگی دامنه کاربردهای فناوری پلاسما افزود: پلاسما به دوگروه پلاسمای سرد و گرم تقسیم بندی می شود که پلاسمای سرد در زمینه پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت دانش بنیان هم اکنون در زمینه پرشکی فعالیت ندارد بلکه کارهای این مجموعه عمدتا در زمینه صنعتی است.
صالحی بیمارستان ها و صنایعی را که زباله خطرناک تولید می کنند همچون مخاطبین و مشتری های این مجموعه دانست و عنوان کرد: این محصول را به کشور هند و فیلیپین صادر کردیم و دو نمونه از این سیستم را در این دو کشور راه اندازی کردیم.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، با اشاره به نیروی کار ارزانتر در ایران و همین طور تولید قطعات توسط خودشان، مزیت رقابتی این محصول را قیمتی بسیار پایین تر آن نسبت به محصولات خارجی باکیفیت مشابه دانست و اظهار داشت: از آنجا که این شرکت دانش بنیان این فناوری را بومی سازی کرده است، از مرحله شروع تا تولید مبتنی بر خواست مشتری را پشتیبانی می کند سفارشی سازی دیگر مزیت رقابتی این شرکت محسوب می شود.
این فعال حوزه فناوری درباب اشتغال به وجود آمده توسط این مجموعه اظهار داشت: علاوه بر پرسنلی که در شرکت مشغول به کار هستند نه فقط بصورت غیرمستقیم خصوصا در زمینه معدن و فرآوری محصولات معدنی اشتغال به وجود آورده ایم بلکه از خام فروشی جلوگیری کرده ایم که منجر میشود ماده اولیه ای که از معادن استخراج می شود در همین کشور خودمان فرآوری شود.
صالحی ضمن تشکر از حمایت های انجام شده در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: این محصول باوجود کوشش های بسیار در کشور مورد استقبال قرار نگرفت و دستگاه های اجرائی، شهرداری، بیمارستان ها و ارگان های دولتی آن قدری که انتظار میرفت از آن حمایت نکردند ولی با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موفق به صادرات آن شدیم.
این فعال حوزه فناوری در اختتام بیان کرد: امیدوار است و از این مساله استقبال میکند که از مافیای صادرات مواد اولیه در زمینه معدن و مافیایی که منجر به شکست پروژه امحا زباله بیمارستانی شد جلوگیری شود و آن معاونت محترم دراین زمینه قوانینی وضع کند که محصولات دانش بنیان در کشور جایگاه ویژه ای داشته باشند.


منبع:

1402/02/24
13:28:05
5.0 / 5
372
تگهای خبر: سلامت , شركت , شهرداری , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانلود عکس