لغو تصمیم حمایتی دولت اسکاتلند از دانشگاه ها

لغو تصمیم حمایتی دولت اسکاتلند از دانشگاه ها

به گزارش دانلود عکس، دولت اسکاتلند از تصمیم خود در خصوص صرف هزینه ۴۶ میلیون پوندی برای کالج ها و دانشگاه های این کشور صرف نظر کرد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام دولت اسکاتلند، قرار بود در مجموع ۴۶ میلیون پوند در قسمت کالج و دانشگاه اسکاتلند هزینه شود، اما حالا این مبلغ بعنوان "پس انداز اساسی" در این کشور شناخته شده است.
این پول، که توسط شورای تأمین مالی اسکاتلند (SFC) توزیع می شود، توسط صندوق های مالی این کشور تأمین شده بود.
این در شرایطی است که بعد از اعلام این خبر، دانشگاه ها و کالج های اسکاتلند از لغو پرداخت این پول بسیار ابراز ناامیدی کردند.
این پول توسط جان سوینی وزیر دارایی سابق اسکاتلند در بودجه دسامبر گذشته به دانشگاه ها تعلق گرفت و قرار بود بخش کالج ۲۶ میلیون پوند و بخش دانشگاه ۲۰ میلیون پوند دریافت نمایند اما به آنها گفته شد که این تغییر "برای برآوردن سایر اولویت های دولت اسکاتلند است".
مدیران دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اسکاتلند اعلام نمودند که در سال تحصیلی ۲۴-۲۰۲۳ با تنگناهای جدید بر مجموعه آموزشی و مهارتی مواجهند.
شونا استراترز، مدیر اجرایی کالج های اسکاتلند، اظهار داشت: کالج ها از این تغییر موضع دولت اسکاتلند عمیقا ناامید شده اند.
وی افزود: حذف معادل ۱ میلیون پوند از هر کالج کاملاً غیرقابل توجیه است چونکه کالج ها هم اکنون با کمبود نقدینگی مواجهند، دوره های آموزشی را کم می کنند و قسمتهایی از پیشنهاد خود به دانشجویان را به علت کمبود بودجه، کم می کنند.
منبع:

1402/02/26
15:11:00
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانلود عکس