دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

تاکید بر لزوم اجرای اسناد دانشگاه اسلامی و نقشه جامع علمی کشور در دانشگاه ها

تاکید بر لزوم اجرای اسناد دانشگاه اسلامی و نقشه جامع علمی کشور در دانشگاه ها

به گزارش دانلود عکس، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور در نشست با روسای دانشگاه های استان خراسان رضوی، با تکیه بر لزوم اجرای اسناد دانشگاه اسلامی و نقشه جامع علمی کشور در دانشگاه ها، اظهار داشت: برنامه های دانشگاه ها اگر برپایه این دو سند اجرا شود، نتیجه بخش خواهد شد.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در نشست با روسای دانشگاه های استان خراسان رضوی با حضور استاندار اضافه کرد: در استان ها، اساتید نخبه و دانشمندی داریم که فقط به علت بُعد مسافت، از نظرات و پیشنهادات آنان محروم هستیم و علاقمندیم که سازو کار مناسبی برای حضور فعال آنها فراهم گردد.

وی اظهار داشت: در دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور، چهار ستاد علم و فناوری، تعلیم و تربیت، فرهنگی اجتماعی و خانواده و زنان، فعال شده که یکصد میز تخصصی ذیل آنها تعریف کرده ایم تا از همه نظرات تخصصی بهره مند شویم.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور با تکیه بر لزوم اجرای اسناد دانشگاه اسلامی و نقشه جامع علمی کشور در دانشگاه ها، اظهار داشت: برنامه های دانشگاه ها اگر برپایه این دو سند اجرا شود، نتیجه بخش خواهد شد.

استاد تمام فلسفه و حکمت اسلامی، ضمن اشاره به سوابق مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور اظهار داشت: ۷۰ درصد مصوبات در حوزه علم و فناوری، ۲۰ درصد فرهنگی و ۱۰ درصد مشترک بین علم و فرهنگ است و این نشان داده است که در حوزه فرهنگی ضعیف عمل شده است.

حجت الاسلام خسروپناه افزود: هر زمان که در کنار اسناد راهبردی، راهبری انجام شد، نتایج خوبی به دست آمد. بعنوان مثال، رتبه های علمی ما، رشد خوبی داشت و مصوبات در حوزه علم و فناوری موفق بوده است. نظارت بر دستگاه ها باعث اثربخشی مصوبات شده است، اما در جاهایی که نظارت کم رنگ بوده به همین نسبت، ضعف عملکرد داشته ایم.

وی ضمن اشاره به نقشه جامع علمی کشور، هوا و فضا و سلول های بنیادی اظهار داشت: این اسناد، بازنویسی و بازبینی شده اند و مشغول تدوین سند زیست فناوری کشور در شورا هستیم.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور ضمن اشاره به وجود خلاهای نظری فرهنگی اظهار داشت: گرفتار خلاهای تئوریک هستیم، فلسفه ما کاملا انتزاعی است که باید امتداد انضمامی و کاربردی پیدا کند.

دعوت استاندار از دانشگاه ها برای نظارت بر بخش های اقتصادی استان

استاندار خراسان رضوی هم در ادامه این نشست اظهار داشت: مدیران و روسای دانشگاه های استان بر بخش های اقتصادی استان نظارت کنند تا سرعت توسعه استان بیشتر شود.

یعقوبعلی نظری اضافه کرد: دانشگاهیان پیشقدم باشند، پیشنهاد و طرح بدهند و ما زمینه را برای حضور و تأثیر نظرات تخصصی دانشگاه ها فراهم می نماییم.

وی اضافه کرد: به جریان اقتصادی استان امید و اعتقاد داریم و تک تک واحدهای تولیدی و صنعتی گرفتار مشکل را بیمارانی می دانیم که درمان آنها در دستان ما و شما است، بنابراین دانشکده های اقتصادی به کمک ما بیایند.


1402/02/29
15:11:30
5.0 / 5
349
تگهای خبر: دانشگاه , فرهنگ , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس