درخشش دانشگاه شریف در ماراتن بین المللی برنامه سازی ICPC

درخشش دانشگاه شریف در ماراتن بین المللی برنامه سازی ICPC

به گزارش دانلود عکس، دانشگاه صنعتی شریف با کسب عنوان قهرمانی در ماراتن بین المللی برنامه سازی ICPC به چهل و ششمین مسابقه جهانی برنامه سازی ICPC راه پیدا کرد.به گزارش دانلود عکس به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، بیست و سومین مسابقه بین المللی برنامه سازی دانشجویی (ICPC) منطقه غرب آسیا با حضور بیشتر از ۱۸۰ نفر از بهترین برنامه نویسان کشور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.
در بیست و سومین مسابقه ی بین المللی برنامه سازی دانشجویی (ICPC) مسابقه که طی روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در دانشکده ی مهندسی کامپیوتر برگزار شد، ۶۲ تیم سه نفره از ۳۸ دانشگاه کشور به رقابت پرداختند و در نهایت تیم برتر از دانشگاه صنعتی شریف با کسب عنوان قهرمانی این مسابقه به چهل و ششمین مسابقه ی جهانی برنامه سازی ICPC راه پیدا کرد.
در مسابقه ی بین المللی برنامه سازی دانشجویی پایان مسابقه، سه تیم شرکت کننده از دانشگاه صنعتی شریف موفق شدند با کسب رتبه های اول تا سوم مدال های طلای این مسابقه را از آن خود کنند. دو تیم از دانشگاه های علم و صنعت و تهران هم موفق به کسب رتبه های چهارم و پنجم این مسابقه شدند.
بدین ترتیب دانشگاه صنعتی شریف، علم و صنعت ایران و دانشگاه تهران به ترتیب کاپ های اول تا سوم مسابقات را از آن خود کردند. در ضمن تیم Ballmer Peak از دانشگاه صنعتی شریف بعنوان تیم اول سایت منطقه ای تهران به مسابقه ی جهانی ۲۰۲۳ راه پیدا کرد.
گفتنی است مسابقه ی جهانی ICPC بعنوان المپیک برنامه نویسان شناخته شده و در مجامع علمی از اعتبار ویژه ای برخوردار می باشد. تیم دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۹ موفق شد به جمع ۱۰ تیم برتر جهان راه یافته و مدال برنز این مسابقات را از آن خود کند.
مسابقه ی بین المللی برنامه سازی دانشجویی (ICPC) هر ساله به صورت منطقه ای در نقاط مختلف جهان برگزار می گردد. برگزاری سالانه ی مسابقه منطقه ای برنامه سازی دانشجویی توسط دانشگاه صنعتی شریف نقش مهمی در ارتقاء توان نخبگان برنامه نویس کشور و ایجاد شور و هیجان مثبت در آنان دارد.
تقویت مهارت های حل مساله، طراحی و پیاده سازی پروژه در زمان محدود، تقویت مهارت های گروهی و انجام کار تیمی از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه است


منبع:

1402/02/31
11:23:33
5.0 / 5
362
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس