توسط یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

افزایش راندمان در تولید انرژی های نو با ساخت توربین های بومی

افزایش راندمان در تولید انرژی های نو با ساخت توربین های بومی

دانلود عکس: یکی از شرکت های دانش بنیان موفق شده است با تولید و تجاری سازی توربین های باد، زمینه را جهت استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر فراهم آورد.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شهریار صابر مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان به معرفی توربین های بادی به عنوان محصولات دانش بنیان این مجموعه پرداخت و اظهار داشت: باتوجه به لزوم به کارگیری انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشید و انرژی باد تصمیم به تولید توربین های بادی کردیم برای این منظور در ابتدا توربین هایی با سایز یک تا ۳۰ کیلو وات تولید شدند و هم اکنون این توربین ها با سایز ۲۵۰ کیلووات به تولید می رسند.
وی با اشاره به مزایای بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر افزود: استفاده از انرژی تجدیدپذیر منجر به تولید انرژی برق و کاهش مصرف سوخت های فسیلی می شود، از جانب دیگر استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در موضوعات در رابطه با محیط زیست نیز بسیار کار برد دارد و منجر به مسائلی چون کاهش آلودگی هوا خواهد شد.
صابر بیان این که این محصول نمونه داخلی ندارد، تولید دانش فنی توسط مجموعه صنایع پیشرفته هوا خورشید را مزیت رقابتی این شرکت معرفی نمود و اظهار داشت: دانش فنی این محصول را خودمان به دست آوردیم که این امر منجر گردیده است در تغییرات منعطف باشیم ضمن آنکه کاربرد توربین ها نیز بالا رفته است بطوریکه این توربین ها با تغییر پارامترها در تونل های مختلف بادی، قابل استفاده هستند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه با پیاده سازی این دانش فنی دیگر نیازی نیست که برای هر تونل به یک توربین منحصر به فرد مورد استفاده قرار گیرد، اضافه کرد: استفاده از این توربین ها می تواند تا ۷۰ درصد از ارزبری پیشگیری کند.
وی درباب اشتغال به وجود آمده توسط این محصول دانش بنیان عنوان کرد: در زمان تولید دانش فنی حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ نفر در واحدهای تحقیق و توسعه و سایر واحدها مشغول به فعالیت بودند.
وی افزود: هم اکنون ساخت این محصول در مرحله تجاری سازی قرار دارد. پس از دریافت سفارش اشتغال به وجود آمده بسیار بالا خواهد بود بطوریکه برای ۴۰ سفارش سالیانه ۱۴۰ تا ۱۵۰ نیروی کار مشغول به فعالیت خواهند بود.
صابر با تأکید بر این که حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منجر به رشد و رونق شرکت های دانش بنیان و خلاق می شود اظهار داشت: بازار این محصول بسیار خاص است و نیاز به معرفی و توسعه دارد که حمایت آن معاونت محترم در گسترش آین محصول بسیار موثر است.


منبع:

1402/03/02
13:59:05
5.0 / 5
378
تگهای خبر: شركت , فناوری , محصولات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس