رئیس دانشگاه امیركبیر تاكید كرد

ضرورت استفاده از ظرفیت دانشجویان دکتری برای آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی

ضرورت استفاده از ظرفیت دانشجویان دکتری برای آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی

به گزارش دانلود عکس، رییس دانشگاه امیرکبیر بر ضرورت استفاده از ظرفیت برخی دانشجویان دکتری جهت آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی اصرار کرد و اظهار داشت: ایران به عنوان کشور مهم در آسیا تا 50 سال آینده می تواند به خوبی زبان فارسی را به دانشجویان خارجی آموزش دهد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر حسن قدسی پور در دومین گردهمایی مراکز آزفای(آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان) موسسات آموزش عالی و دانشگاه های کشور که هم امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر درحال برگزاری است، ضمن تبریک سوم خرداد که روز آگاه سازی خرمشهر است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند کاری کنید که تا ۵۰ سال آینده اگر کسی می خواهد علم در دنیا بیاموزد مجبور به فراگیری زبان فارسی باشد، یعنی افق ۵۰ ساله برای یادگیری زبان فارسی ترسیم کرده اند.
وی ادامه داد: برای موفقیت در تدریس آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی باید برنامه های درسی، تعریف راهبرد ها، استراتژی ها و برنامه های گوناگون در نظر گرفته شود که مدیران دانشگاه ها در این بخش زحمات لازم را می کشند و در وزارت علوم هم اقدامات خوبی انجام شده است. امیدوار هستم زیرساخت های اصلی را دراین زمینه تقویت نماییم و اساسا مراکز آزفای دانشگاه ها یکی از این زیرساخت ها است.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: دانشگاه ها باید دراین زمینه برنامه های دقیق تری داشته باشند و روز گذشته نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کردم برای افزایش علاقه مندی دانشجویان خارجی می توانیم در کشور خودشان دوره های مجازی آموزش زبان فارسی را برگزار نماییم.
به گفته ی ایشان، باید از ظرفیت برخی دانشجویان دکتری جهت آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی استفاده نمائیم ضمن این که دراین زمینه باید برنامه ریزی های لازم را جهت جذب دانشجویان خارجی داشته باشیم.
قدسی پور افزود: دوران حساس تاریخی را می گذرانیم و بصورت مسلم سیستم تک قطبی جهان بهم ریخته است و کشورهای ایران روسیه و چین به عنوان سه قدرت اصلی در جهان مطرح می شوند و ایران به عنوان کشور مهم در آسیا تا ۵۰ سال آینده می تواند به خوبی زبان فارسی را به دانشجویان خارجی آموزش دهد.1402/03/04
12:27:18
5.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دانلود عکس