المپیادهای ورزش های دانشجویی از تابستان شروع می شود

المپیادهای ورزش های دانشجویی از تابستان شروع می شود

به گزارش دانلود عکس، مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: المپیادهای ورزش های دانشجویی از تابستان سالجاری شروع می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم علی دوست مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در پنجاه و دومین نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور که به میزبانی دانشگاه شیراز در حال برگزاری است؛ اظهار داشت: اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در امتداد اهداف کلان و تحقق چشم انداز تربیت بدنی و ورزش دانشگاه ها یعنی کمک به رشد و شکوفای ابعاد معنوی، جسمانی، عاطفی و اجتماعی دانشجویان بوسیله کارهای مفرح و سلامت بخش تربیت بدنی و ورزش تلاش در اجرای رسالت خویش در قالب وظایف محوله دارد.

وی افزود: در همین چارچوب اداره کل تربیت بدنی در عرصه های فنی و مسابقات قهرمانی، توسعه ورزش همگانی و تفریحی بوسیله توسعه رویدادهای درون دانشگاهی، استانی، منطقه ای و سراسری و هم توسعه فضاهای زودبازده ورزشی و طرح های عمرانی و توسعه ورزش آموزشی و پژوهشی و همین طور ارزیابی عملکرد تربیت بدنی دانشگاه ها فعالیت می کند.

دکتر علی دوست اضافه کرد: یکی از ماموریت های اصلی این اداره کل توسعه ورزش های دانشگاهی در جهت ارتقای سطح سلامت جسمی و بهبود سبک زندگی و تندرستی دانشجویان است در این جهت تجهیز واحد ارزیابی تندرستی و مشاوره ورزشی با بهره گیری از تکنولوژی های جدید، پشتیبانی از طرح سامان دهی و تجهیز فضاهای ورزشی خصوصاً در سراهای دانشجویی، برنامه ریزی و ساماندهی اتاق های تندرستی و ورزش دانشگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند.

مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان با اشاره به این که یکی از اولویت های این اداره کل توسعه هم جانبه برنامه های ورزش قهرمانی در سطح ملی و بین المللی است؛ اظهار داشت: برگزاری مسابقات قهرمانی دانشجویان کشور در رشته های مختلف ورزشی در سطح استان، منطقه و کل کشور، برگزاری المپیاد قهرمانی فرهنگی–ورزشی دانشجویان کشور، فراهم سازی تسهیلات لازم جهت ادامه تحصیل استعدادهای ورزشی در دانشگاه های کشور، تجلیل از پیشکسوتان، قهرمانان و دست اندرکاران تربیت بدنی دانشگاه های کشور از مهم ترین کارهای اداره کل تربیت بدنی در امتداد دست یابی به توسعه ورزش قهرمانی در سطح ملی و بین المللی است.

دکتر علی دوست با اشاره به این که یکی دیگر از اولویت های این اداره کل توسعه ورزش همگانی است؛ اشاره کرد: پنجمین المپیاد ورزش های همگانی با حضور یک هزار و 960 نفر در 8 رشته در قسمت دختران و پسران برگزار شده است که می خواهیم برای تابستان سال جاری هم این مسابقات را داشته باشیم.

وی درباب حضور دانشجویان در مسابقات ورزشی اظهار داشت: خوشبختانه بعد از پایان ویروس کرونا و بازگشت دانشجویان به دانشگاه ها ما شاهد حضور گرم و پررنگ دانشجویان در کارهای ورزشی و مسابقات دانشگاهی و المپیادهای کشوری بوده ایم، حالا با گذشت یکسال و افزایش آمادگی جسمانی دانشجویان انتظار داریم دانشجویان بیشتری در مسابقات ورزشی شرکت نمایند.

مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان درباب مسابقات ورزشی برگزار شده از جانب این اداره کل در سال 1401؛ اظهار داشت: مسابقات ورزشی جشنواره بهاره با حضور 2 هزارو 686 نفر در 10 رشته، پانزدهمین المپیاد فرهنگی - ورزشی به میزبانی دانشگاه تبریز در قسمت دختران با حضور97 دانشگاه و یک هزارو 476 نفر و در قسمت پسران با حضور 114 دانشگاه و یک هزارو 800 نفر، سومین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دختر و پسر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در قسمت دختران با حضور 49 دانشگاه و 470 نفر و در قسمت پسران با حضور 53 دانشگاه و 861 نفر در سال 1401 برگزار شده است.

دکتر علی دوست افزود: نخستین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان بین الملل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه مازندران در قسمت دختران با حضور 14 دانشگاه و 128 نفر و در قسمت پسران با حضور 27 دانشگاه و 408 نفر، نخستین المپیاد ورزش های ساحلی دانشجویان در دو بخش دختران و پسران با حضور 20 دانشگاه در 5 رشته ورزشی با جمعیت 200 نفر هم از دیگر برنامه های اجرا شده در سال قبل است.

وی ادامه داد: اجرای طرح توسعه رشته دوچرخه سواری در 11 دانشگاه، برگزاری جلسه مدیران ورزشی و دبیران مناطق دهگانه ورزشی و برنامه ریزی مسابقات مناطق، برگزاری جلسات انجمن های ورزشی با هیات های ورزشی استانهای میزبان و بازدید از اماکن ورزشی، برگزاری مسابقات منطقه کسب سهمیه پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی در مناطق دهگانه، برگزاری جلسه سرپرستان کل کاروان های ورزشی از مواردی است که در سال 1401 به آن اهتمام داشته ایم.

مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اشاره کرد: اعزام تیم شطرنج به مسابقات جهانی، اعزام تیم کشتی به نخستین دوره مسابقات جام جهانی ورزش های رزمی دانشجویان دانشگاه های جهان، توسعه مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی، توسعه آموزش های مهارتی: شامل برگزاری دوره های داوری و مربیگری و کارگاه های علمی و تخصصی ویژه توانمندسازی مدیران و کارشناسان تربیت بدنی و دانشجویان، برگزاری جلسات و انعقاد تفاهم نامه با فدراسیون ها و سازمان های ورزشی و اقدامات دیگر همچون کارهای این اداره کل در سال 1401 بوده است که برای سال جاری با همت کارشناسان این اداره کل و دانشگاه ها افزایش خواهد یافت.

گفتنی است؛ بعد از آیین گشایش پنجاه ودومین نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، این رویداد با برگزاری کارگروه های تخصصی مختلف ازجمله: توسعه ورزش همگانی، توسعه ورزش قهرمانی در روز پنجشنبه چهارم خردادماه به کار خود ادامه داد.

فردا جمعه ۵ خردادماه هم مدیران تربیت بدنی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در قالب ۵ کارگروه تخصصی شامل ۱. توسعه ورزش دانشگاهی، ۲. بررسی وضعیت سامانه سجاد و سامانه بیتا، ۳. بررسی وضعیت ساختار و نیروی انسانی تربیت بدنی دانشگاه ها، ۴. بررسی وضعیت مراکز تندرستی و مشاوره ورزشی و ۵. گسترش زیرساخت های ورزشی به بحث و تبادل نظر درمورد موضوعات مختلف خواهند پرداخت.
منبع:

1402/03/05
13:54:07
5.0 / 5
312
تگهای خبر: آموزش , انجمن , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانلود عکس