رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

فتاح خواب را از تمام بدخواهان کشور ربود

فتاح خواب را از تمام بدخواهان کشور ربود

به گزارش دانلود عکس، مرکزی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور اظهار داشت: دنیا هم اکنون به مخالفت با امریکا عادت کرده است و کشوری که این جسارت را به دنیا داد ایران بود.حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه در آیین تکریم و معارفه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی با اعلان اینکه دانشگاه محل تربیت مدیران، دانشمندان و کارشناسان آینده کشور است اضافه کرد: باید همواره دغدغه مندانه و دلسوزانه به مدارس و دانشگاه ها برای آینده کشور نگاه نماییم. پیشبرد علم، توسعه دانش و حل مسائل کشور از دیگر مأموریت های دانشگاه است. دانشگاه محل پاسخ دادن به سوالات جامعه است.

رستمی با تأکید بر این که در طول جمهوری اسلامی دانشگاه ها کارها و خدمات بزرگی انجام داده اند اشاره کرد: دانشگاه ها در بستری که انقلاب برای رشدشان فراهم نموده بود، کارآمدی برای کشور ایجاد کردند. کشور در زمان جنگ توان ساخت سیم خاردار را نداشت اما روز گذشته از موشک فتاح رونمایی گردید که خواب را از تمام بدخواهان کشور ربود. دانشگاه در کنار دفاع از کشور قرار گرفته و افتخارات فراوان در حوزه علم و دانش بدست آورده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور اضافه کرد: در زمان پهلوی تنها یک هزارم دانش دنیا را در اختیار داشتیم ولی حالا به دو درصد دانش دنیا رسیده ایم و از ۱۷۰ هزار دانشجو به بالای ۴ میلیون دانشجو رسیده ایم. در سیستان و بلوچستان از ۲۰۰ دانشجوی کاردانی تربیت معلم به صدها استاد خانم رسیده ایم. تحولی که در حوزه نیروی انسانی علمی کشور صورت گرفت در هیچ کشوری از دنیا اتفاق نیفتاده است.

وی با اعلان اینکه غربی ها ساخت ربات داوینچی را انحصاری برای خود نگه داشته بودند اظهار داشت: امروزه ساخت ربات جراح سینا در کشور اتفاق افتاده است و سفارش ساخت بسیاری گرفته است. در مجلات علمی غرب آمده است کشورهای پیشرو دنیا در حوزه نانو، امریکا، چین، هند و کشور شگفتی آفرین ایران هستند. تعجب کرده اند ایران با تمام محدودیت ها در عرصه تولید دانش در جایگاه چهارم دنیاست و چگونه محصولات نانو را به تمام کشورهای جهان صادر می کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور اضافه کرد: غربی ها مثل لاشخور منتظر بودند ببینند ایران در زمان کرونا چگونه به زمین می خورد و منتظر زیاد شدن تعداد فوت شدگان ایران بودند اما با همت کادر درمان و جهادگران کشور به تلفات یک رقمی رسیدیم. آنها بدنبال ترکمن چای های دیگری برای تضعیف جمهوری اسلامی بودند که به هدفشان نرسیدند.

رستمی با تأکید بر این که همت و باور و توجه به استعدادهای داخلی سبب ایجاد دانش و محصولات آن در کشور شد، اظهار داشت: امام خمینی(ره) همواره به مردم و جوانان کشور ایمان و امید داشتند.

وی با اعلان اینکه بن بستی در حرکت انسان مومن نیست اظهار داشت: مولفه های امید در جمهوری اسلامی بدون شک قوی است و هیچ زمانی در تاریخ جمهوری اسلامی، جبهه دشمن ضعفی که هم اکنون دارد را نداشته است. دنیا هم اکنون عادت به مخالفت با امریکا کرده است و کشوری که این جسارت را به دنیا داد ایران بود. ضعفی که در حوزه های مختلف در امریکا می بینیم بی سابقه است. در سند امنیت ملی امریکا جمهوری اسلامی تهدید کننده حوزه ایدئولوژیک امریکا عنوان شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور با اشاره به جنگ اکراین اظهار داشت: غربی ها می گویند اگر از این جنگ عقب نشینی نماییم یعنی پایان ناتو و در چند ماه اخیر ضعف و صدمه های اجتماعی و اقتصادی در اروپا را می بینیم. همینطور اعتراضات در اسراییل در هفتاد سال تاریخ منحوسش، بی سابقه بوده است و کشورهایی که قرار بود با اسراییل متحد شوند حالا بدنبال رابطه با جمهوری اسلامی هستند.

منبع:

1402/03/18
14:35:45
5.0 / 5
404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس