با ابلاغ بخشنامه ای از سوی دكتر طهرانچی اعلام شد

رویکرد دانشگاه آزاد در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس

رویکرد دانشگاه آزاد در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس

دانلود عکس: رییس دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه ای، رویکرد این دانشگاه در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام نمود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه «انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی» را به رؤسای استان ها و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ نمود.
دکتر طهرانچی در این بخشنامه تاکید کرده است: اسفندماه 1402 جلوه ای دیگر از شور، شوق و مشارکت مردم ایران در انتخاباتی دیگر است و دوستداران راستین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اهتمام خود را مصروف مشارکت هرچه بیشتر مردم در این انتخابات خواهند کرد. آن چه برعهده همگان است، تلاش همه جانبه جهت تبیین جایگاه انتخابات و مردم سالاری دینی بعنوان دستاورد پرارزش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. برای این منظور باید از تمامی ابزارهای تعریف شده در قانون اساسی و مقررات جاری کشور بهره گرفت تا مشارکت حداکثری مردم در انتخابات که میراث مجاهدت حضرت امام راحل(ره) و شهیدان والامقام انقلاب اسلامی برای ملت ایران است و مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید می فرمایند، تحقق یابد.
در این بخشنامه آمده است: رویکرد کلان دانشگاه در انتخابات، فراهم کردن زمینه ارتقای بصیرت، آگاهی عمومی و افزایش حضور و مشارکت مردم بخصوص دانشجویان عزیز است. بنابراین حضور سخنرانان و تمام برنامه های انتخاباتی در دانشگاه، واحدها و مراکز دانشگاهی تابعه، باید در نهایت بی طرفی و با محوریت آگاهی بخشی و مشارکت حداکثری خانواده دانشگاه آزاد اسلامی صورت پذیرد.
برپایه بندهای این بخشنامه؛ به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه اختلال در امور اجرایی دانشگاه، تمامی معاونان و مشاوران ریاست دانشگاه و روسای مراکز ستادی و مدیران کل سازمان مرکزی دانشگاه، رؤسا، سرپرستان و معاونان واحدها و مراکز آموزشی و روسای دبیرخانه های هیات امنا استان ها و هم نمایندگان رئیس دانشگاه در هیأت نظارت بر فعالیت تشکل های اسلامی که قصد داوطلبی در انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند باید تا پایان خرداد سالجاری مراتب داوطلبی خویش را به صورت کتبی به کمیته انتصابات دانشگاه اطلاع رسانی کنند.
مسئولانی که برابر قانون جهت شرکت در نامزدی انتخابات احتیاج به استعفا ندارند، لازم است ضمن اعلام مراتب داوطلبی خود تا تاریخ مذکور در روزهای قانونی تبلیغات انتخابات از مرخصی استفاده نمایند.
برپایه بندهای این بخشنامه؛ صرف اموال دانشگاه، سرمایه های انسانی و مالی دانشگاهیان بخصوص دانشجویان به نفع هرحزب، جناح یا کاندیدایی به هر نحوی ممنوع می باشد. نصب هرگونه پوستر، بنر و یا اقلام تبلیغاتی متعلق به احزاب، گروه ها وکاندیداها در واحدها، مراکز و کلیه اماکن دانشگاهی ممنوع می باشد. همینطور استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در اختیار دانشگاه، صرفا با رویکرد افزایش حضور و مشارکت مردم مجاز است و استفاده از آنها به نفع حزب، جناح یا کاندیدای خاص مجاز نیست.
در قسمت دیگری از این بخشنامه آمده است: برگزاری جلسات سخنرانی با حضور افراد موجه و صاحب نظر و با مشارکت دانشگاهیان جهت تاکید بر اهمیت شرکت در انتخابات و آگاهی بخشی به دانشجویان بدون سمت و سوی تبلیغاتی برای کاندیداها بلامانع است. برگزاری جلسات سخنرانی، میزگرد و مناظره از جانب تشکل های اسلامی دانشگاه بعد از تأیید هیئت نظارت بر فعالیت تشکل های اسلامی و طبق ضوابط شورایعالی انقلاب فرهنگی مجاز است. همینطور استفاده از امکانات محیطی دانشگاه نظیر سالن های اجتماعات، در جهت تبیین اهمیت انتخابات به طور اعم با پرهیز از جانبداری از فرد یا جناحی خاص بلامانع است.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این بخشنامه تاکید شده است: کاندیداهای شاغل در سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاهی (اعم از هیأت علمی و کارمندان) مکلفند در بازه زمانی اول بهمن ماه تا پایان انتخابات نسبت به دریافت مرخصی و عدم استفاده از امکانات واحد اقدام نمایند.
در این بخشنامه آمده است: با عنایت به تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری؛ امید است برگزاری پرشور انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، بار دیگرشکوه و عظمت مردم سالاری دینی در ایران اسلامی را در مقابل جهانیان به نمایش بگذارد و نظام سربلند جمهوری اسلامی را بیشتر از پیش استقامت بخشد.1402/03/22
07:20:47
5.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دانلود عکس