زارع پور مطرح كرد:

بیشتر از ۹۱ درصد پوشش ارتباطی جاده های استان سیستان و بلوچستان

بیشتر از ۹۱ درصد پوشش ارتباطی جاده های استان سیستان و بلوچستان

به گزارش دانلود عکس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: پوشش ارتباطی جاده های استان سیستان و بلوچستان به بیشتر از ۹۱ درصد رسیده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه هفتگی با استانداران کشور برای پیگیری پروژه ملی فیبر نوری منازل کسب و کارها و بررسی وضعیت ارتباطی در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد که وزارت ارتباطات در مبحث توسعه ارتباطات و برقراری دسترسی ارتباطی نگاه ویژه ای به استانهای کمتر برخوردار بخصوص استان سیستان و بلوچستان دارد.
وی در ابتدای این جلسه گزارشی از وضعیت ارتباطی استان سیستان و بلوچستان عرضه کرد و ضمن اشاره به تعداد ۳۴۴۲ روستای بالای بیست خانوار در این استان اظهار داشت: تابحال نزدیک به ۸۰ درصد روستاهای بالای بیست خانوار این استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت و پایدار متصل شده اند.
زارع پور اضافه کرد: از آغاز در دولت سیزدهم تابحال ۶۷۲ روستای بالای بیست خانوار به شبکه ارتباطی متصل شده اند و ۲۰ درصد روستاهای باقی مانده که عموماً ازجمله روستاهای دورافتاده، صعب العبور و فاقد زیرساخت های لازم ازجمله برق و جاده هستند تا پایان سال جاری به شبکه ارتباطی متصل خواهد شد.
وی افزود: همینطور برای بهبود کیفیت و پایداری شبکه ارتباطی بیشتر از ۲ هزار کیلومتر فیبر نوری در سه فاز در دستور کار قرارگرفته است که فازهای اول و دوم آن هم پیشرفت قابل توجه ای داشته اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: پوشش جاده ای هم در استان سیستان و بلوچستان از وضعیت نسبت خوبی برخوردار می باشد به صورتی که از ۷۸۶۳ کیلومتر جاده های استان ۹۱.۳ درصد زیر پوشش شبکه ارتباطی قرارگرفته اند.
زارع پور در ادامه تاکید کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مبحث توسعه ارتباطات و برقراری دسترسی ارتباطی نگاه ویژه ای به استانهای کمتر برخوردار بخصوص استان سیستان و بلوچستان دارد.
وی در ادامه ضمن اشاره به پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها اظهار داشت: مهم ترین برنامه ما برای افزایش سرعت اینترنت پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها است که در گام نخست این پروژه، ۳ میلیون خانوار زیر پوشش قرارگرفته اند و در چندین شهر، سرویس دهی اپراتورهای مختلف فیبر نوری که ۸ اپراتور هستند به صورت مستقل یا در کنار شرکت مخابرات در سرتاسر کشور شروع شده است و مطابق برنامه تا آخر سال ۸ تا ۱۰ میلیون خانوار زیر پوشش فیبر نوری قرار می گیرند
زارع پور با اشاره به اینکه برنامه ما آن است که تا پایان دولت ۲۰ میلیون خانوار را زیر پوشش قرار دهیم، اظهار داشت: طبیعی است که تمامی شهرها در فاز اول زیر پوشش قرار نمی گیرند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: اپراتور توسعه دهنده فیبر نوری منازل و کسب و کارها در استان سیستان و بلوچستان بزودی معرفی می شود و در همین جلسه می خواهیم که از آقای استاندار این قول را بگیریم که شخصاً مدیریت و کنترل پروژه این طرح ملی را در استان بر عهده بگیرند و با برگزاری جلسات منظم هفتگی با حضور مدیران استانی ازجمله فرمانداران، بخشداران و شهرداران با تشریح اهمیت این پروژه، نسبت به رفع موانع و تسریع در پیشرفت آن اقدام نمایند.
زارع پور در انتها اظهار داشت: با معرفی اپراتور توسعه دهنده پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در استان، تلاش می شود تا آخر سال دستکم شهر زاهدان زیر پوشش کامل قرار گیرد و در ادامه و ظرف دو سال آینده، سایر شهر های استان هم زیر پوشش فیبر نوری قرار خواهند گرفت.

1402/03/23
13:46:33
5.0 / 5
340
تگهای خبر: اینترنت , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس