برای اولین بار در كشور صورت گرفت؛

ساخت پهپادی ویژه پایش مزارع کشاورزی

ساخت پهپادی ویژه پایش مزارع کشاورزی

دانلود عکس: برای اولین بار در کشور یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت پهپادهای ویژه برای پایش آنلاین مزارع کشاورزی و اطفا حریق شد.حسین خانی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ساخت پهپادهای ویژه برای پایش آنلاین مزارع کشاورزی و آتش نشانی و اطفا حریق اظهار داشت: این پهپاد بعد از پرواز بر روی مزارع کشاورزی بصورت آنلاین تصاویری را ارائه می دهد و بواسطه این تصاویر کشاورز نیروی انسانی و حتی تجهیزاتی که درحال فعالیت است را مدیریت و رصد می کند.
وی اظهار داشت: همین طور کشاورزان با تلفن همراه خود و نرم افزارهای موجود می توانند ازراه دور با پهپاد، مزارع کشاورزی را پایش کنند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به این که این پهپاد اطلاعاتی نظیر کم آبی محصولات، آلودگی ها و آفات محصولات، تراکم و روند رشد محصولات را در اختیار کشاورزان قرار می دهد، اظهار داشت: این نوع پهپاد نمونه مشابه ندارد و برای نخستین بار در استانهای همدان و قم بصورت پایلوت اجرائی شد.
خانی افزود: ممکنست در قسمتی از نقاط زمین کشاورزی آب به خوبی توزیع نشود و گیاه لطمه ببیند و یا بروز مسائلی که احیانا بر میزان برداشت تأثیرگذار است، بدین سبب کشاورز بوسیله دسترسی به این تصاویر می تواند نقاط ضعف را شناسایی و رفع کند.
وی نگهبانی مزارع، نگهبانی دام ها و پایش سیستم آبیاری را از دیگر خاصیت ها و کاربردهای این پهپاد برشمرد و اظهار داشت: این پهپادها همین طور در مصارف دیگر چون سمپاشی مورد استفاده قرار می گیرند و سبب صرفه جویی ۶۰ درصدی در مصرف سم و ۹۰ درصدی در مصرف آب شده است؛ استفاده از این نوع پهپادها مانع از میان رفتن محصولات کشاورزی توسط تراکتور می شود و ضایعات را می کاهد و از آلودگی های محیطی جلوگیری می کند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان به مدل دیگری از این نوع پهپادها در آتش نشانی اشاره نمود و اظهار داشت: این نوع پهپاد هم برای نخستین بار در این شرکت دانش بنیان طراحی و تولید شده است و مداومت پروازی ۸ ساعته و قابلیت حمل شلنگ آتش نشانی را به ارتفاع خیلی زیاد دارد. با بهره گیری از این پهپاد، نیروی انسانی و نردبان حذف می شود و می توان با هزینه خیلی کم وبدون محدودیت از آن استفاده نمود.


منبع:

1402/03/26
17:44:30
5.0 / 5
416
تگهای خبر: شركت , طراحی , محصولات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس