رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی استان مطرح كرد:

کم توجهی صنایع خراسان شمالی برای ایجاد مراکز علمی کاربردی جوار صنعت در استان

کم توجهی صنایع خراسان شمالی برای ایجاد مراکز علمی کاربردی جوار صنعت در استان

دانلود عکس: خراسان شمالی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان شمالی یکی از اشکالات استان را کم توجهی صنایع استان برای ایجاد مراکز علمی کاربردی جوار صنعت عنوان نمود.


مرتضی تشکری در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: مبنای آموزش های دانشگاه علمی کاربردی، ارتباط با محیط های کسب وکار و بنگاه های اقتصادیست.
وی با اعلان اینکه دانشجویان این دانشگاه، بخش عمده ای از آموزش های خودرا باید در محیط واقعی کار بگذرانند، اضافه کرد: اما استان خراسان شمالی در عرصه صنایع با خلاء ها و کمبودهایی روبه رو است که سبب شده توجه به ایجاد مراکز علمی کاربردی جوار صنعت نیز کمتر باشد.
وی افزود: هم اکنون تنها مرکز علمی کاربردی جوار صنعت استان در شهرستان اسفراین قرار دارد و این مساله از آنجا که صنایع بزرگ مختلفی در شهرستان های استان وجود دارد، یک ضعف شمرده می شود.
تشکری اشاره کرد: بارها اعلام آمادگی کرده ایم که اگر واحدهای صنعتی بزرگ و حتی متوسط مایل به فعالیت مرکز علمی کاربردی جوار صنعت باشند، می توانیم با آنها همکاری کرده و این مرکز را برای ارائه آموزش های مختلف راه اندازی نماییم.
استقرار مراکز علمی کاربردی در شهرک های صنعتی

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان شمالی همین طور از امکان راه اندازی مرکز علمی کاربردی در شهرک های صنعتی استان آگاهی داد.
وی اظهار داشت: این امکان نیز وجود دارد تا با همکاری شهرک های صنعتی، مراکز علمی کاربردی را برای پوشش کل مجموعه های فعال و همین طور ارائه آموزش مهارتی و شغلی به کارکنان و داوطلبان، در محل شهرک های صنعتی فعال نماییم.
وی اشاره کرد: اما تا حالا نتوانسته ایم دوستان در این مجموعه های عنوان شده را مجاب به همکاری برای ایجاد مراکز آموزشی نماییم. بنظر می رسد اولویت آنها فقط پرداختن به تولید است و توجه آنها، آنچنان که باید به موضوعات آموزشی و توسعه منابع انسانی باشد، نیست.
تشکری در ادامه به موضوعات در رابطه با حوزه کشاورزی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: پس از آن که فعالیت مرکز علمی کاربردی سازمان جهاد کشاورزی با مصوبه شورای عالی اداری متوقف گردید، مرکز آموزشی فعال دیگری در عرصه کشاورزی استان شکل نگرفت.
وی افزود: این آمادگی در دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان شمالی وجود دارد تا اگر بنگاه اقتصادی در استان مشتاق همکاری در این زمینه بود، برای انجام آن ورود نماییم.
منبع:

1402/03/30
11:27:50
5.0 / 5
404
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانلود عکس