براساس یك نظرسنجی اعلام شد؛

نارضایتی دانشجویان علوم پزشکی از میزان وام ودیعه مسکن

نارضایتی دانشجویان علوم پزشکی از میزان وام ودیعه مسکن

به گزارش دانلود عکس، مدیر برنامه ریزی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این صندوق درمورد خدمات عرضه شده به دانشجویان نظرسنجی کرده است، اظهار نمود: نتایج این نظرسنجی نشان داده است دانشجویان نسبت به وام ودیعه مسکن ناراضی هستند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر شیرین رضایی، در نشست خبری صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که امروز در ساختمان صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ما در ارتباط با خدمات عرضه شده از جانب صندوق رفاه نظرسنجی کرده ایم و یک پاسخ نامه الکترونیک در اختیار دانشجویان قرار دادیم. ۶۶۰۰ دانشجو به پرسش های مطرح شده پاسخ داده اند که ۷۷ درصد از این افراد را زنان تشکیل می دادند. همینطور نرخ مشارکت دانشجویان ۱۸ تا ۲۴ ساله در این نظرسنجی معادل ۷۴ درصد است.
وی افزود: نتایج این نظرسنجی نشان داد که دانشجویان نسبت به میزان "وام ودیعه مسکن" احساس نارضایتی کرده اند اما از "وام تحصیلی" رضایت دارند. البته گزارش کامل در ارتباط با رضایت دانشجویان از عملکرد صندوق رفاه بزودی منتشر می شود.

پرداخت ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به دانشجویان
دکتر علی اکبر محمدی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این جلسه اظهار نمود: ما در صندوق رفاه بر اساس اساس نامه ها به دانشجویان مستعد و کم بضاعت در ۱۷ زمینه تسهیلات و خدمات عرضه می دهیم.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه خدمات حوزه رفاهی دانشجویان علوم پزشکی در چهار مأموریت طبقه بندی می شود، اظهار نمود: این مأموریت ها شامل «اعطای تسهیلات به دانشجویان علوم پزشکی»، «ایجاد زمینه لازم برای خودکفایی و استقلال مالی صندوق رفاه»، «کمک به نگهداری و بهسازی خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشکی» و «کسب درآمد اختصاصی از محل بازپرداخت وام ها» می شود.
وی در ارتباط با افزایش سرانه تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان علوم پزشکی اظهار داشت: سرانه تسهیلات صندوق رفاه در سال تحصیلی جاری نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است. وام تحصیلی مجردی سالجاری نسبت به سال تحصیلی گذشته ۵۸ درصد، وام تحصیلی متاهلی ۴۳ درصد، وام سه برابری مجردی ۵۷ درصد و وام سه برابری متاهلی ۴۲ درصد و تسهیلات فرزندآوری ۱۰۰ درصد، وام ضروری دانشجویان کاردانی تا دکتری حرفه ای ۶۷ درصد و وام ضروری دستیاری و دکتری تخصصی ۳۳ درصد رشد کرده اند.
دکتر محمدی در رابطه با وام های ضروری دانشجویان توضیح داد: وام های دو برابری و سه برابر ضروری برای دانشجویان ۱۵۰ درصد و وام تجهیزات آموزشی ۳۳ درصد و وام های بیمه ها ۵۸ درصد نسبت به سال قبل رشد کرده است. همینطور وام ازدواج ۱۵۰ درصد و وام فرزندآوری ۱۰۰ درصد و وام شهریه برای تخصصی ها ۶۰ رصد رشد داشته اند.
وی در رابطه با وام ودیعه مسکن دانشجویان علوم پزشکی اظهار داشت: در گروه۱ که دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران هستند ودیعه مسکن ۷۰ میلیون تومان است و ۱۷ درصد رشد داشته و در گروه ۲ که دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در مراکز استان هستند که به میزان ۶۰ میلیون تومان بود ۲۰ درصد و در گروه ۳ که سایر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی هستند این مبلغ ۵۰ میلیون تومان است و ۲۵ درصد نسبت به سال تحصیلی گذشته رشد داشته است.
به قول رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، پرونده تسهیلات سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ که از نظر قانونی برعهده صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت است، بسته شده و تمام تکالیف قانونی را انجام داده ایم.
وی در رابطه با جمع بندی تسهیلات صندوق رفاه در سال تحصیلی جاری اظهار داشت: رشد تسهیلات سال تحصیلی جاری نسبت به سال تحصیلی گذشته ۵۰ درصد است. میزان وام های پرداخت شده در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به میزان میزان ۳۸۰ میلیارد تومان بود که امسال به مرز ۵۷۴ میلیارد تومان رسید و با احتساب تسهیلات اعطایی به دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی این مبلغ معادل ۶۰۰ میلیارد تومان است.
دکتر محمدی اضافه کرد: از میزان کل تسهیلات پرداختی، ۴۸ درصد به دانشجویان استعداد درخشان و ۵۲ درصد دیگر به سایر حوزه ها تخصیص داده شده است.
منبع:

1402/03/31
09:33:21
5.0 / 5
391
تگهای خبر: آموزش , بیمه , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانلود عکس