براساس مصوبه رگولاتوری اعلام شد؛

آغاز اجرای طرح توزیع ترافیک و تمرکززدایی شبکه ارتباطی کشور

آغاز اجرای طرح توزیع ترافیک و تمرکززدایی شبکه ارتباطی کشور

به گزارش دانلود عکس، برپایه مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات، طرح توزیع ترافیک و تمرکززدایی شبکه ارتباطی کشور از ماه جاری اجرایی می شود.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، در جلسه ای در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بعد از عرضه گزارش شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد طرح توزیع ترافیک و تمرکززدایی شبکه ارتباطی کشور و تعرفه پیشنهادی آن شرکت برای عرضه خدمات ابر انتقال با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و بالاتر، کمیسیون تنظیم مقررات تعرفه پیشنهادی در شبکه ارتباطات زیر ساخت را بررسی و تصویب کرد.
به این ترتیب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۳۴۴ مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ بعد از استماع گزارش شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد طرح توزیع ترافیک و تمرکز زدایی شبکه ارتباطی کشور و در اجرای طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات مصوب جلسه شماره ۶۶ مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ شورایعالی فضای مجازی و تصمیم جلسه شماره ۳۴۰ مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۵، تعرفه پیشنهادی آن شرکت برای عرضه خدمات ابر انتقال با سرعت Mbps۱۰۰ و بالاتر در شبکه ارتباطات زیرساخت را بررسی و به شرح زیر تصویب کرد:
ماده ۱- ستون زیرساخت در جدول مندرج در جز (۱) بند «ج» ماده (۲) مصوبه جلسه شماره (۲۶۶) مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ کمیسیون به دو بخش داخل هر ناحیه و بین نواحی تفکیک و جدول مذکور به شرح زیر اصلاح و از اول تیر ۱۴۰۲ اعمال می شود:

گفتنی است؛ تا پیش از این و طبق مصوبه ۲۶۶ سال ۱۳۹۶، تعرفه خدمت ابر انتقال برای سرعت بالای ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه به سه دسته «زیرساخت»، «غیر زیرساخت بین شهری» و «غیر زیرساخت شهری» دسته بندی می شد، اما حالا کمیسیون تنظیم مقررات آنرا به دو بخش داخل هر ناحیه و بین نواحی تفکیک کرده است.
با مصوبه جدید، این تعرفه به دو بخش داخل هر ناحیه و بین نواحی تقسیم شده است و تعرفه گذاری هم از این پس به دو صورت ۱۰ تا ۵۰ درصد تعرفه صورت می گیرد. به این صورت که اگر انتقال در داخل هر ناحیه اتفاق افتاده باشد ۱۰ درصد تعرفه و در میان نواحی ۵۰ درصد تعرفه محاسبه می گردد.
و همینطور بر این اساس، ۳۱ استان کشور به پنج ناحیه تقسیم شده اند که لیست استانهای واقع در هر ناحیه زیرساخت به شرح زیر است.

تعرفه عرضه خدمات ابر انتقال بر مبنای نمودار پهنای باند تجمیع شده مصرفی دارنده پروانه در هر نقطه حضور شرکت ارتباطات زیرساخت بسته به این که داخل هر ناحیه یا بین نواحی قرار گرفته باشد، مطابق روش صدور صورتحساب بر اساس اندازه گیری مصرف بالاترین پیک ماهانه و گزارش سوئیچ دسترسی زیرساخت با میانگین پنج (۵) دقیقه ای و لحاظ حداقل ۲۰ درصد ظرفیت هر پورت محاسبه و به صورت ماهانه دریافت می شود.
دارندگان پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) و مشمولین بند (۴-۱-۴) ماده (۴) اصول حاکم بر پروانه های یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (موضوع مصوبه شماره (۱) جلسه شماره (۳۳۶) مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۰۹)، مکلفند ظرف مدت یک ماه، از تاریخ ابلاغ این مصوبه تصمیم خویش را در مورد تأمین یا عدم تأمین تجهیزات حاکمیتی در نواحی (۲) تا (۵) جدول مبحث ماده (۲)، به سازمان اعلام کنند.
تبصره ۱: برای اشخاص مبحث این ماده از تاریخ اعمال تعرفه های جدول ذیل ماده (۱)، به مدت یک سال، تعرفه نقاط بین نواحی با ضریب ۰/۸۵ اعمال می شود.
تبصره ۲: در صورتیکه اشخاص مبحث این ماده متقاضی استفاده از خدمات تجهیزات حاکمیتی شرکت ارتباطات زیرساخت باشند، تا زمان تأمین تجهیزات و ارائه ی خدمت مذکور توسط شرکت ارتباطات زیرساخت، تعرفه خدمات ابر انتقال عرضه شده توسط شرکت ارتباطات زیرساخت به آنها، فارغ از این که در ارتباط با داخل یا بین نواحی جدول مبحث ماده (۲) باشد بر مبنای تعرفه نقاط داخل هر ناحیه جدول مبحث ماده (۱) محاسبه شده و پس شروع عرضه خدمات یاد شده، حسب مورد، تعرفه نقاط داخل هر ناحیه یا تعرفه نقاط بین نواحی اعمال می شود.
براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات این مصوبه از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا است.


منبع:

1402/04/01
23:50:13
5.0 / 5
391
تگهای خبر: خدمات , شركت , مد , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانلود عکس