تاثیرگذارترین دانشگاه جهان معرفی گردید

تاثیرگذارترین دانشگاه جهان معرفی گردید

به گزارش دانلود عکس، بر مبنای رتبه بندی اخیر موسسه ˮتایمز هایر اجوکیشنˮ که دانشگاه های جهان را بر مبنای میزان تاثیرگذاری بررسی می کند، دانشگاه غربی سیدنی بعنوان تاثیرگذارترین دانشگاه دنیا ارائه شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، رتبه بندی تأثیر دانشگاه ها از سال ۲۰۱۹ میلادی از طرف موسسه آموزش عالی تایمز به انجام می رسد. این رتبه بندی بر اهداف ۱۷ گانه توسعه سازمان ملل استوار است. در این رتبه بندی، دانشگاه ها برمبنای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل ارزیابی می شوند و هر دانشگاه می تواند در ۱۷ حوزه برای رتبه بندی مشارکت کند.
این ۱۷ حوزه عبارتند از: ۱ -پایان دادن به فقر. ۲ -پایان دادن به گرسنگی. ۳ -زندگی سالم وارتقاء رفاه. ۴ -آموزش باکیفیت. ۵ -برابری جنسیتی. ۶ -دردسترس بودن آب سالم و سیستم فاضلاب. ۷ -دسترسی به انرژی پاک و مقرون به صرفه ۸ -رشد اقتصادی پایدار وکارشایسته. ۹ -ارتقاء زیر ساخت های تاب آور و صنعتی فراگیر. ۱۰ -کاهش نابرابری. ۱۱ -شهرها وجوامع پایدار وتاب آور. ۱۲ -الگوی تولید ومصرف پایدار. ۱۳ -اقدامات جهت مبارزه با تغییرات اقلیم. ۱۴ -استفاده پایدار ازاقیانوس و دریاها. ۱۵ -ارتقای اکوسیستم وجلوگیری از میان رفتن تنوع زیستی. ۱۶ -جامعه پایدار و صلح آمیز. ۱۷ -احیای مشارکت جهانی برای توسعه پایدار.
بر این اساس، در رتبه بندی تاثیر دانشگاه های جهان، "دانشگاه غربی سیدنی"(Western Sydney University) جایگاه نخست جهان را از آن خود کرد. به این بهانه می خواهیم در گزارشی که می خوانید، به معرفی این دانشگاه استرالیایی بپردازیم.
دانشگاه غربی سیدنی دانشگاهی دولتی و عمومی و دارای چند پردیس واقع در بخش غربی شهر سیدنی در ایالت نیو ساوت ولز استرالیا است.
این دانشگاه در شکل فعلی خود از سال ۱۹۸۹ میلادی به عنوان یک دانشگاه شبکه فدرال با ادغام ۲ کالج و موسسه آموزش عالی ماکارتور تاسیس گردید.
دانشگاه غربی سیدنی حدودا بیش از ۴۸ هزار دانشجو دارد که از این تعداد، بیش از ۳۸ هزار نفر در مقطع کارشناسی درحال تحصیل هستند و از سویی بیش از ۶ هزارو ۳۰۰ نفر دانشجویان بین المللی از بیش از ۱۴۰ کشور مختلف در جهان هستند.
این دانشگاه دارای نزدیک به ۱۷۰۰ نفر کارمند دانشگاهی و ۱۷۱۵ کارمند اداری است که این مجموعه را در ۶ پردیس خود با مساحت جمعا ۱۷۱۴ هکتار و ۱۳ دانشکده اصلی را در خود جای داده است.
این ۱۳ دانشکده شامل موارد ذیل است:
دانشکده بازرگانی
دانشکده کامپیوتر، داده و علوم ریاضی
دانشکده آموزش و پرورش
دانشکده مهندسی، طراحی و محیط ساخت
دانشکده علوم بهداشت
دانشکده علوم انسانی و هنرهای ارتباطی
دانشکده حقوق
دانشکده پزشکی
دانشکده پرستاری و مامایی
دانشکده روانشناسی
دانشکده علوم
دانشکده علوم اجتماعی
دانشکده تحقیقات تکمیلی


زندگی دانشجویی:
پیش از سال ۲۰۰۹ میلادی، دانشگاه غربی سیدنی دو سازمان دانشجویی داست که هر کدام تمرکز بوده و حوزه های مسئولیت خودرا داشتند. اما این سازمان ها بصورت داوطلبانه فعالیت خودرا قطع کردند و هم اکنون کارهای دانشجویی توسط انجمن های دانشجویی و یک شرکت خصوصی اداره می شود.
این شرکت که متعلق به دانشگاه است، با هدف بهبود زندگی دانشجویی فعالیت می کند، رویدادهای ورزشی، تفریحی، فرهنگی و... برای دانشجویان برگزار می نماید.


خوابگاه دانشجویی:
دانشگاه غربی سیدنی دارای خوابگاهی در محوطه دانشگاه به شکل یک دهکده است که در مجاورت پردیس دانشگاه قرار دارد. این دهکده در فوریه ۲۰۰۹ راه اندازی شد و آپارتمان های یک تا هشت خوابه را ارائه می دهد.
رتبه جهانی:
در سال ۲۰۲۲ میلادی، دانشگاه غربی سیدنی در جهان رتبه بین ۲۵۰-۲۰۱ را کسب نمود و در جایگاه یازدهم استرالیا قرار گرفت.
امسال نیز تنها دانشگاهی است که برای دومین سال پی در پی به عنوان تاثیرگذارترین دانشگاه دنیا معرفی می شود.
منبع:

1402/04/04
11:30:34
5.0 / 5
373
تگهای خبر: آموزش , اقلیم , انجمن , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
دانلود عکس