رئیس مركز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی:

بقا و توسعه دانشگاه ها منوط به حضور اساتید توانمند است

بقا و توسعه دانشگاه ها منوط به حضور اساتید توانمند است

به گزارش دانلود عکس، رییس مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی در نشست گروهی از مسولان فرهنگی دانشگاه های آذربایجان غربی با اشاره به نقش بی بدیل اساتید دانشگاه ها اظهار داشت: بقا و توسعه دانشگاه ها منوط به حضور اساتید توانمند در دانشگاه ها می باشد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام دکتر محمد نژاد رییس مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی در نشست مسئولین دفاتر نهاد، معاونین و دبیران هم اندیشی و مدیران گروههای معارف اسلامی و مسئولین شبکه رسانه ای استادی در دانشگاه های استان آذر بایجان غربی شرکت کرده بود با اشاره به نقش ویژه اساتید دانشگاه ها در مدیریت تحولات دانشگاه ها اظهار داشت: کار فرهنگی برای اساتید و خانواده های آنها باید با اهمیت ترین دغدغه مدیران فرهنگی دانشگاه ها باشد چونکه استاد موثرترین عضو نظام آموزش عالی است.
رییس مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی اشاره کرد: بقا و توسعه دانشگاه ها منوط به حضور اساتید توانمند در دانشگاه ها می باشد چونکه اساتید حضور نسبتا پایدار در دانشگاه دارد و در اداره مملکت و تصدی پست های کلیدی نقش آفرین ترین صنف بوده و نسبت به دانشجویان و به تبع آن نسبت به جامعه مرجعیت دارند.
حجت الاسلام محمد نژاد در ادامه اضافه کرد: امیر مومنان در نهج البلاغه می فرمایند من نصب نفسه للناس اماما فلیبدا بتعلیم نفسه قبل تعلیم غیره.. کسی که دیگران از او الگو می گیرند و از او تاثیر برمی دارند باید پیش از این که به آموزش و تربیت دیگران مشغول شد ابتدا خودسازی کرده و خودش را تربیت کند. ابن سینا اسم این اقدام را سیاست النفس یا خود مدیریتی گذاشته است. هم ما به عنوان متولیان امور فرهنگی دانشگاه و هم اساتید دانشگاه ها به این سفارش امیرمومنان باید توجه نموده و به آن عمل نماییم.
رییس مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی با اشاره به حوادث و تحولات پائیز سال قبل و نقش اساتید در دمیدن روح عقلانیت در مدیریت تجمعات دانشگاه ها اظهار داشت: در پاییز سال قبل همه دیدیم که نقش اساتید چقدر اهمیت دارد هرکجا اساتید با مدیریت دانشگاه همکاری و همراهی کردند در آن دانشگاه به سبب حاکمیت عقلانیت تحرکات احساسی مشاهده نشد و شاهد هنجار شکنی نبودیم و متاسفانه هرجا که اساتید همراهی نکردند و برعکس فضای غیر عقلانی را تقویت کردند دانشجویان لطمه دیدند و هزینه متحمل شدند.
حجت الاسلام محمد نژاد در آخر اشاره کرد: انتظار می رود در سال ۱۴۰۲ با بهره گیری از ظرفیت دفاتر هم اندیشی شاهد رونق کار و فعالیت فرهنگی برای اساتید دانشگاه باشیم چونکه ظرفیتهای موجود در دفاتر هم اندیشی امسال توسط شورای اسلامی شدن دانشگاه ها تقویت شده است و انتظار می رود با این مصوبه، نشست های هم اندیشی، دانش افزایی، شبکه رسانه استادی، طرح اندیشوران و تاسیس اندیشکده های متناسب با مزیت نسبی دانشگاه ها، گفتگوی ماه و هیات های مذهبی استادی رشد قابل توجهی داشته باشند.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، این جلسه که در محل برگزاری سالن جلسات دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار می شد و مسئولین دفاتر نهاد، معاونین و دبیران هم اندیشی و مدیران گروههای معارف اسلامی و مسئولین شبکه رسانه ای استادی در دانشگاه های استان آذربایجان غربی برگرار می شد حجت الاسلام اسم حسینی مسئول استانی دفاتر نهاد در دانشگاه های استان آذربایجان غربی نیز حضور داشتند.1402/04/13
09:28:50
5.0 / 5
309
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دانلود عکس