دانشگاه بوعلی سینا میزبان المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر

دانشگاه بوعلی سینا میزبان المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر

به گزارش دانلود عکس، همدان رییس دانشگاه بوعلی سینا اظهار داشت: چهارمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان دختر و پسر شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مردادماه به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا با حضور نزدیک به ۱۰۰ دانشگاه انجام خواهد شد.


دکتر حسین رضوان بعنوان سرپرست المپیاد یکشنبه ۲۵ تیرماه در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: المپیاد ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر هم سو و هم راستا با کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان است و دانشگاه بوعلی سینا از استان همدان افتخار میزبانی چهارمین دوره را دارد.
وی با اشاره به اینکه این المپیاد یکی از مهم ترین المپیادهایی است که وزارت علوم برای دانشجویان تدارک دیده است و کوشیده ایم در سطح بسیار بالایی برگزار شود، اضافه کرد: از بین ۸۰۰۰ شهید استان، ۱۵۲ دانشجوی شهید داریم که تلاش می نماییم در این المپیاد یاد و خاطر پرارزش آنها را حفظ نماییم.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا تصریح کرد: در ۹ رشته ورزشی فوتسال، فوتبال، والیبال، بسکتبال سه نفره، هفت سنگ، تنیس روی میز، شنا، دومیدانی و آمادگی جسمانی در دو گروه دختران و پسران المپیاد ورزشی فعالیت خواهد داشت.
وی مطرح کرد: مسابقات دانشجویان دختر در تاریخ ۱۰ تا ۱۷ مردادماه و مسابقات دانشجویان پسر در تاریخ ۱۹ تا ۲۶ مردادماه برگزار می شود و دارای دو افتتاحیه و دو اختتامیه مجزا و مفصل و ملی برای دوجنسیت خواهد بود.
رضوان با اشاره به اینکه ۱۳۰۰ دانشجوی دختر و ۱۲۰۰ دانشجوی پسر و در مجموع ۲۵۰۰ دانشجو در این مسابقات حضور خواهند داشت، افزود: ۷۳ دانشگاه برای این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند و قطعا دانشگاه های دیگری هم تا روزهای آینده که مهلت ثبت نام باقی است، اعلام حضور خواهند کرد و این عدد می تواند به ۱۰۰ برسد و ۹ سالن دانشگاه های بوعلی و علوم پزشکی در اختیار مسابقات است و از ظرفیت اداره کل ورزش و جوانان استان هم استفاده خواهیم کرد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: حکم استاندار بعنوان رئیس شورای حمایتی المپیاد توسط وزیر علوم صادر و امضاء شده است و مدیرکل ورزش و جوانان بعنوان دبیر شورا هم حضور خواهد داشت و ادارات بنیاد شهید، حفظ آثار، سپاه، شهرداری، میراث فرهنگی و دیگر ادارات از این مسابقات هم حمایت خواهند داشت.
رضوان ضمن اشاره به این که با مساعدت دکتر زلفی گل، وزیر علوم و داداش پور معاون دانشجویی و مجموعه وزارت و مدیرکل تربیت بدنی این میزبانی به همدان رسید، اظهار داشت: اسپانسرهای بخش خصوصی بعد از قطعی شدن حضورشان معرفی خواهند شد و باید تلاش نماییم نام شهدای بزرگوار و شهید همدانی که اسطوره تمام عیار ملی است را با برگزاری چنین مسابقاتی جاویدان نگهداریم.
وی در قسمت دیگری ضمن اشاره به این که بنیاد خیرین آموزش عالی دانشگاه بوعلی سینا با حضور خیرین در دانشگاه در جهت ارتقاء سطح کیفی و کمی فضاهای دانشگاه بوعلی سینا فعالیت می کند، اظهار نمود: از سال ۱۳۸۲ مجمعی تحت عنوان مجمع خیرین در دانشگاه بوعلی سینا تشکیل داده شد و این مجمع به بنیاد خیرین تغییر نام پیدا کرد و ارتباط خوبی با خیرین برقرار شد و هدف بنیاد اینست که بتوانیم با کمک خیرین اهداف عالی دانشگاه را به نحو بهتری محقق نماییم.
رئیس دانشگاه بوعلی سینا اضافه کرد: هدف اصلی دانشگاه تربیت نیروهای خبره، متخصص و متبحر برای رشد و اعتلای جامعه اسلامی است و هدف بنیاد کمک به دانشجویان خبره ای است که بضاعت مالی کمتری دارند.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه بوعلی سینا در بخش های مختلف نیاز دارد از ظرفیت خیرین استفاده نمایند و قسمتهایی مانند پروژه های علمی، نیازمحور، عمرانی، آزمایشگاهی و... که برای حل مشکلات جامعه هستند، نمونه هایی از آن است.
رضوان افزود: قطعا یکی از بهترین جاها برای مشارکت خیرین، تربیت نیروی متخصص برای آینده کشور در پروژه های جاری است که برای حل مشکلات کشور شروع به کار کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: در ساخت مجموعه های خوابگاهی با حضور خیرین دو واحد خوابگاهی ۳۵۰ نفره درحال ساخت است و راه اندازی یک واحد دیگر توسط دکتر یعقوبی روشن بعنوان خیر شروع شده است و در دانشگاه تویسرکان، دکتر جلیلی ساخت دو بلوک خوابگاه ۱۴۰ نفره را تقبل کرده که بسازد و آقای ذوالفقاری و آقای مرحوم بحری اصفهانی هم در گذشته مبالغی را تقبل کرده بودند.
رضوان ضمن اشاره به این که ۱۵۰۰ نفر از دانشجویان در خوابگاه های خصوصی بوده اند و شرایط مسکن در همدان طوری نیست که دانشجویان بتوانند خانه اجاره کنند، اظهار نمود: این مشکل بزرگی بود و خانم ها مجبور می شوند در مناطق و محدوده پایین شهر خانه بگیرند که این مورد اصلاً قابل قبول نیست و خداروشکر با ساخت و راه اندازی سه بلوک خوابگاه این مشکل تا حد زیادی حل خواهد شد؛ در قسمت خوابگاه های مجردی مشکل داریم و حدود ۲۰۰۰ تخت خوابگاهی با محل مورد نظر نیاز داریم و برآورد ما برای خوابگاه های متأهلین ۸۰۰ واحد آپارتمانی ۱۵۰ متری است.
وی با اشاره به اینکه از تمام خیرین استان برای حضور در فضای علمی و معنوی این دانشگاه دعوت می کنم، اظهار نمود: در شهرهایی مانند اصفهان و تبریز خیرین بسیار فعالانه تر وارد شده اند و امیدوارم ما هم با حضور خیرین توانمند استان به این درجه برسیم و هر خیر با هر حد توان در هر حوزه کوچک و بزرگی می تواند ورود کند و بخش دیگر بنیاد خیرین، پشتیبانی از دانشجویان کم بضاعت است و با کمک خیرین بورس تحصیلی به دانشجویان نخبه و کم بضاعت عرضه می دهیم.
در ادامه معاون دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا به سرپرست مسابقات مطرح کرد: این المپیاد به افتخار کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان که شاخص آن سردار عزیز شهید همدانی است، برگزار می شود.
دکتر ابراهیم نصیرالاسلامی ضمن اشاره به این که ۱۵ مدیرکل استان جزو شورای حمایتی المپیاد به ریاست استاندار هستند، اضافه کرد: هدف اصلی این کنگره و المپیاد یک ارتباط قوی و دو سویه بین جامعه علمی و خانواده شهدا است و ان شاالله بتوانیم فرهنگ شهادت، ایثار، مقاومت و رفاقت را در میدان ورزشی رقم بزنیم چونکه شعار اصلی المپیاد "رفاقت در میدان و رقابت در ایثار" است.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه تمام تمهیدات لازم را برای برگزاری این مسابقات به نحو احسن برنامه ریزی کرده و همدان در امر میزبانی از المپیادهای ورزشی طی مدت اخیر پیش رو بوده است.
در ادامه مدیر تربیت بدنی و امور فوق برنامه دانشگاه بوعلی سینا بعنوان دبیرکل اجرایی المپیاد بیان نمود: بزرگترین رویداد فرهنگی و ورزشی دانشجویان کل کشور که مسابقات المپیاد است را افتخار میزبانی داریم و مسابقات همگانی در دانشگاه صنعتی اراک برای دانشجویان غیرشاهد و ایثارگر درحال برگزاری است.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سجاد مؤمنی اضافه کرد: همه رشته ها در افتتاحیه شرکت می کنند و از رشته های پرجمعیت تا انتهای المپیاد میزبانی خواهیم کرد و سایر رشته ها طی چهار روز اول به اتمام می رسند و در اختتامیه نهایی میزبان دو رشته فوتبال و والیبال هستیم.
وی با اشاره به اینکه تعداد دانشگاه ها قطعا به عدد ۱۰۰ خواهد رسید و تا ۹ مردادماه سایت برای ثبت نام دانشگاه ها باز است، تصریح کرد: ۱۵۰ نفر بعنوان نیروهای داوطلب که از دوره های کارشناسی ارشد و دکتری و حتی پسی دکتری هستند، به همراه ۲۰۰ نفر کادر اجرایی در نظر گرفته شده و همینطور ۱۴۰ نفر کادر فنی که از وزارت خانه و پتانسیل های ورزشی استان هستند، از عوامل اجرایی و برگزاری این مسابقات هستند.
مدیر تربیت بدنی و امور فوق برنامه دانشگاه بوعلی سینا تصریح کرد: هفته پیش جلسه ای با مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان داشتیم و وی بدون هیچ چشم داشتی هتل، خوابگاه، سالن و زمین دوومیدانی و چمن فوتبال دستگاه ورزش را در اختیار ما قرار داد.1402/04/26
13:55:59
5.0 / 5
342
تگهای خبر: آثار , آموزش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس