به منظور ساماندهی و پایش مستمر فرایندهای فرهنگی؛

راه اندازی سامانه درگاه جامع فرهنگی دانشگاه ها

راه اندازی سامانه درگاه جامع فرهنگی دانشگاه ها

دانلود عکس: سامانه درگاه جامع فرهنگی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور، بمنظور ساماندهی، انسجام بخشی و پایش مستمر فرایندهای فرهنگی مختلف در سطح دانشگاه ها، طراحی و به راه افتاده است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، این سامانه ضمن وحدت بخشی به رویه ها، اسباب آنرا فراهم می آورد تا هاب اطلاعات فرهنگی دانشگاه ها شکل بگیرد و از این طریق زمینه مدیریت فرهنگی اطلاعات محور، در تمام حوزه های ذیربط فراهم گردد.
از دیگر مزایای این درگاه یکپارچه می توان به دسترسی سهل الوصول به کارنامه فرهنگی دانشجویان اساتید و دانشگاه ها اشاره نمود که می تواند قابلیت امتیازدهی و مقایسه فرهنگی میان دانشگاه ها را فراهم آورد و زمینه ساز رقابت و پویایی فرهنگی شود.
مدیریت و نظارت پروسه برگزاری رویدادها، قابلیت نمایش مشخصات تمام رویداد های انجام شده و درحال برگزاری تشکل ها و گروههای دانشجویی، قابلیت ثبت محتوای رویدادهای برگزار شده و دسترسی دانلود به افراد مجاز، امکان نظارت بر پروسه رویداد های درحال برگزاری، ارائه گزارش های آماری و مدیریتی در عرصه رویدادها همچون توانمندی سامانه فوق است.
همین طور مدیریت و نظارت بر فعالیت گروه ها و تشکل های دانشجویی، قابلیت ثبت تقاضای تاسیس گروه ها و تشکل های دانشجویی و نظارت بر بررسی تقاضا ها، قابلیت ثبت تقاضای انجام کارهای در رابطه با هر حوزه و نظارت بر آنها، قابلیت برگزاری انتخابات الکترونیکی مورد نیاز در هر حوزه، امکان درج ابلاغیه، گواهی داوری و فعالیت برای هر دانشگاه، دانشجو و کارشناس فرهنگی مدیریت و نظارت بر نشریات دانشجویی، اتوماسیون پروسه گرفتن مجوز نشریات دانشجویی سراسر کشور، اتوماسیون نظارت و تایید نشریه ها برای انتشار، اتوماسیون برگزاری الکترونیکی انتخابات کمیته ناظر بر نشریات، قابلیت دانلود تمام نشریات، ویژه نامه ها و نمایش اطلاعات هر نشریه از قبیل صاحبان امتیاز، مدیران مسئول، سردبیر ها و همکاران مرتبط نیز از توانمندی سامانه درگاه جامع فرهنگی دانشگاهها عنوان شده است.
با راه اندازی این سامانه، امکان ثبت نظر و امتیاز دهی خوانندگان و مرتب سازی بر حسب میزان بازدید، محبوبیت و نظرسنجی های مرتبط، ارائه گزارش های آماری و مدیریتی برای نظارت و ارزیابی فرایندهای نشریات دانشجویی به تفصیل توسط سامانه درگاه جامع فرهنگی دانشگاهها برقرار است.
منبع:

1402/05/02
08:10:46
5.0 / 5
413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس