مدیر پژوهش صندوق حمایت از پژوهشگران خبر داد؛

حمایت ۲ میلیاردی بنیاد ملی علم ایران از تحقیقات علمی جریان ساز

حمایت ۲ میلیاردی بنیاد ملی علم ایران از تحقیقات علمی جریان ساز

به گزارش دانلود عکس، مدیر پژوهش صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور اظهار داشت: این نهاد برای دانشمندان و اساتیدی که برای چاپ مقالات در۵۰ مجله معتبر اقدام می کنند، حمایت مالی تا سقف ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته است.به گزارش دانلود عکس به نقل از صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور(INSF)، مالک نادری مدیر پژوهش، نظارت و ارزیابی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور در گفتگوی زنده تلفنی با برنامه روزنه رادیو گفتگو از حمایت های ویژه این نهاد از پژوهشگران برای جریان سازی بین المللی اطلاع داد.
وی به تشریح حمایت های صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور از دانشمندان و اساتید پرداخت و اظهار داشت: هدف گذاری برنامه بنیاد ملی علم ایران، پشتیبانی از پژوهشگران، اساتید و دانشمندان برای عرضه نظریات علمی در مرزهای دانش جهانی است. ما به دنبال افزایش تحقیقاتی در کشور هستیم که جریان سازی بین المللی و جهانی داشته باشند و در ۵۰ مجله معتبر دنیا نظیر نیچر و ساینس انتشار یافته باشند. چون که احتیاج به تقویت در این عرصه در کشور احساس می شود.
دکتر نادری در این گفتگو در رابطه با سقف حمایت های ویژه بنیاد ملی علم ایران از دانشمندان برای جریان سازی بین المللی هم توضیحاتی عرضه کرد و اظهار داشت: این نهاد، برای دانشمندان و اساتیدی که برای چاپ مقالات در ۵۰ مجله معتبر اقدام می کنند، حمایت مالی و عرضه گرنت تا سقف ۲ میلیارد تومان برای ۲ سال دارد که بخشی از این حمایت برای همکاری با پژوهشگران ایرانی با دانشمندان خارجی، مشارکت افراد برجسته در مقالات، هزینه های آنالیز و تجهیزات آزمایشگاهی، حمایت برای سفر و حضور در کنفرانس های بین المللی است.

1402/05/06
18:08:20
5.0 / 5
533
تگهای خبر: سفر , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دانلود عکس