دانشگاه علم وصنعت، میزبان ششمین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان

دانشگاه علم وصنعت، میزبان ششمین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان

به گزارش دانلود عکس، با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، ضمن رونمایی از پوستر ششمین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان، برگزاری این رویداد و همینطور دومین آئین قدردانی از خادمین اربعین دانشگاهیان، به دانشگاه علم و صنعت ایران واگذار شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در این مراسم دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر جعفر پور قائم مقام و مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مهندس صفری معاون مدیرکل فرهنگی واجتماعی وزارت علوم و از سوی دانشگاه علم و صنعت ایران، دکتر منصور انبیاء رئیس دانشگاه، مهندس خالقی مشاور رئیس و مدیر کل دفتر ریاست و روابط عمومی، دکتر معینی معاون فرهنگی و اجتماعی، دکتر کوهدار مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه و دکتر موسوی معاون مدیر کل دفتر ریاست و روابط عمومی حضور داشتند.
در شروع این نشست، دکتر انبیاء رئیس دانشگاه علم و صنعت، در سخنانی عنوان کرد: دانشگاه علم وصنعت ایران در همه ابعاد بخصوص در حوزه فرهنگی مفتخر است که سرآمد و مورد عنایت همه بزرگان همچون مقام معظم رهبری بودند و ایشان دانشگاه علم و صنعت ایران را فیضیه دانشگاه های کشور یاد کرده اند.
وی ادامه داد: دانشگاه علم وصنعت ایران در تمام عرصه های علمی، پژوهشی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایفای نقش می کند و بسیاری از بزرگان و مسئولین کشوری و لشگری از دانش آموختگان این دانشگاه بوده اند.
وی عنوان کرد: در این زمان دوسال که بعنوان خادم دانشگاه مسئولیت دارم، الحمدلله شاهد بودیم تعداد فعالیتهای فرهنگی در حوزه های اساتید، دانشجویی و کارمندی در دانشگاه علم و صنعت ایران، چشم گیر بوده است. برگزاری اردوی دانشجویان نوورود کارشناسی و یا برگزاری اردوهای فرهنگی و زیارتی مختلف پارسال برای دانشجویان، اساتید و کارکنان به همراه خانوادهایشان، میزبانی برگزاری دوره آموزشی و فرهنگی دانشجویان بین المللی سراسر کشور، برگزاری طرح ولایت و ده ها برنامه دیگر گواه این مورد می باشد.
او در آخر عنوان کرد: برگزاری ششمین سوگواره اریعین دانشگاهیان که برنامه ای در جهت نهضت بزرگ عاشورا و قیام امام حسین(ع) است، برای دانشگاه علم وصنعت ایران، مایه افتخار می باشد و این را لطف وزارت علوم به دانشگاه می دانیم تا بتوانیم سهم کوچکی به حضرت امام حسین (ع) ادا نمائیم.
در ادامه این نشست، دکتر کلانتری، اظهار داشت: همه انبیا سفینه نجاتند و طبق روایت ها امام حسین (ع) بزرگترین وسریع ترین سفینه النجاه هستند. در واقع آن حرارتی که حضرت امام حسین (ع) ایجاد می کند، تاریخ را به حرکت وا مدارد و بی گمان انقلاب اسلامی، نتیجه آموزه های سیدالشهدا است و ما معتقدیم کارهای فرهنگی که در رابطه با حضرات معصومین و در راس آنها سید الشهداء و شهدا باشد از بیشترین تأثیر و اثرگذاری برخوردار می باشد.
از همین رو بنای جشنواره سوگواره اربعین، در خلال سالهای گذشته بنا نهاده شده و سال جاری برگزاری ششمین دوره آن به دانشگاه پر افتخار علم و صنعت ایران محول شده است
او در آخر تصریح کرد: از سال قبل طرح قدردانی از خادمین اربعین شروع شد و سال جاری شاهد اجرای دومین دوره آن می باشیم.
مهندس صفری، بعنوان سخنران بعدی عنوان کرد: بهرحال هرکدام از دانشگاه ها در این سال ها تلاش شان بر این بوده است که به هرنحوی برغنای این برنامه ها بیافزایند. ما امیدواریم و باور داریم می توانیم این رویداد را به بلوغ کامل برسانیم و ازاین نظر از هر پیشنهادی که عزیزان داشته باشند، استقبال می نماییم.
معاون مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: ایجاد سامانه اختصاصی از خصوصیت های دو دوره اخیر بوده که سال جاری ارتقاء هم یافته است و ما از راه این سامانه با شرکت کنندگان مرتبط می شویم و این امر کار را بسیار تسهیل کرده است. همینطور در قسمت تجلیل از خادمین اربعین، در سال گذشته، ده شاخص کلی داشتیم که ان شاء ا... در این دوره نسبت به ارزیابی شاخص و ارتقاء آنها در سالجاری، اقدام مناسب صورت پذیرد.
انعقاد تفاهمنامه همکاری بین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دانشگاه علم و صنعت ایران با هدف توسعه همکاریهای مشترک در زمینه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و استفاده از ظرفیت ‎های علمی، فرهنگی، دینی و هنری بین دومجموعه، اعطای احکام رئیس و دبیراجرایی ششمین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان به دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه) و دکتر معینی (معاون فرهنگی و اجتماعی) و همینطور رونمایی از پوستر ششمین سوگواره اربعین دانشگاهیان پایان بخش این نشست بود.1402/05/22
06:41:39
5.0 / 5
341
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس