در دیدار هفتگی وزیر ارتباطات با نمایندگان مردم در مجلس؛

اتصال ۸۰ درصد روستاهای استان سیستان و بلوچستان به فیبرنوری

اتصال ۸۰ درصد روستاهای استان سیستان و بلوچستان به فیبرنوری

به گزارش دانلود عکس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار هفتگی با نمایندگان مردم در مجلس اظهار داشت: تمامی 86 روستای بالای 20 خانوار شهرستان آستانه اشرفیه به شبکه ارتباطی متصل شده اند.به گزارش دانلود عکس به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه دیدارهای هفتگی خود با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با ملک فاضلی، نماینده مردم شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان استان سیستان و بلوچستان؛ ابراهیم نجفی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر استان گیلان و همایون سامه یح نجف آبادی، نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
زارع پور در دیدار با فاضلی با اعلان اینکه شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان استان سیستان و بلوچستان ۴۷۹ روستای بالای بیست خانوار دارد که ۳۸۳ روستا یعنی معادل ۸۰ درصد روستاهای این شهرستان تحت پوشش شبکه ارتباطی قرار دارد، اظهار داشت: ۱۳۶ روستا در این شهرستان باقی مانده است که به شبکه ارتباطی دسترسی ندارد که برقراری این دسترسی به دو اپراتور واگذار کرده ایم.
وی با تأکید بر این که تلاش می شود تا انتهای سال تمامی روستاهای شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان به شبکه ارتباطی پرسرعت و با کیفیت متصل شود، اضافه کرد: ظرف دو سال از عمر دولت سیزدهم ۱۳۶ روستا، دقیقاً معادل روستاهای باقی مانده به شبکه ارتباطی متصل شدند. این در حالیست که در چهار سال قبل از آن تنها ۸۰ روستا اتصال پیدا کرده بودند.
زارع پور در ادامه با اعلان اینکه بهبود کیفیت شبکه ارتباطی در شهرستان سراوان، سیب و سوران و مهرستان نیز مورد توجه قرار دارد، اشاره کرد: برای بهبود کیفیت ارتباطی در این شهرستان نیز ۴۵۳ کیلومتر فیبر نوری ابلاغ گردیده است که ۴۰۷ کیلومتر آن به مرحله اجرا رسیده است.
وزیر ارتباطات در ادامه دیدارهای امروز خود با نمایندگان مجلس در دیدار با ابراهیم نجفی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر استان گیلان اظهار داشت: تمامی ۸۶ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان آستانه اشرفیه به شبکه ارتباطی متصل شده اند و این شهرستان از معدود شهرستان هایی در کشور است که دارای دسترسی صد درصدی است.
زارع پور جهت بررسی کیفیت ارتباطی تعدادی از روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه به گزارشات مدیران و معاونان خود اکتفا نکرد و بطور تصادفی با تعدادی از روستاییان و دهداران این شهرستان نیز تماس تلفنی برقرار کرد.
وی همین طور در رابطه با گلایه نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه درباره ی قطعی تلفن ثابت در بعضی روستاهای این شهرستان نیز به نماینده وزارت ارتباطات در هیأت مدیره شرکت مخابرات فرمان داد که مشکل این روستاها را در اسرع وقت حل کند.
زارع پور در آخرین دیدار امروز با نمایندگان مردم، با همایون سامه یح نجف آبادی، نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس شورای اسلامی دیدار نمود و در این جلسه درخواست جامعه کلیمیان در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات را بررسی و در مواردی دستوراتی صادر کرد.

1402/05/31
10:20:26
5.0 / 5
306
تگهای خبر: شركت , فناوری , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس