معاون وزیر علوم خبر داد

اجرای طرح تامین مسکن دانشگاهیان در قالب جهش تولید مسکن

اجرای طرح تامین مسکن دانشگاهیان در قالب جهش تولید مسکن

به گزارش دانلود عکس، آذربایجان شرقی معاون علوم، تحقیقات و فناوری درباب اجرای طرح تامین مسکن دانشگاهیان در قالب جهش تولید مسکن برای مسکن کارکنان وزارت علوم، اظهار داشت: این قانون فرصت فوق العاده ای برای اختصاص اراضی دولتی به کارکنان بود.


علی خطیبی در حاشیه افتتاح طرح های عمرانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، اظهار داشت: در سال گذشته، حمایت های خوبی در عرصه آموزش عالی از دانشگاه های کشور انجام گرفته و کوشش های انجام شده در امتداد پرداخت بدهی های دانشگاه تاحدودی محقق شده است.
وی اظهار داشت: مقرر شده، در سال ۱۴۰۲ به اعضای هیات علمی جوان که در پنج سال قبل جذب شده اند ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان پژوهانه اختصاص داده شود.
وی با اشاره به عزم جدی وزارت به تحویل خوابگاه های متاهلی، اضافه کرد: مقرر شده تا آخر سال جاری هیچ طرح عمرانی جدیدی اجرا نشود و تمام تلاش خودرا اجرای پروژه های نیمه تمام و برای ساخت واحدهای خوابگاه متأهلان به کار گرفتیم.
خطیبی با بیان اینکه اهتمام ویژه رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در امتداد توجه به نیروی انسانی شایسته تقدیر است، اظهار داشت: تاکید ما همیشه حفظ کرامت انسانی و رعایت شان و شئون همکاران و دخیل بودن آنان در تصمیم گیری های دانشگاه است.
وی در امتداد درخواست رییس دانشگاه شهید مدنی درباب مالیات پلکانی و سقف حقوق اعضای هیأت علمی اضافه کرد: سال قبل تلاش گردید تا در لایحه دولت مالیات اعضای هیئت علمی ۱۰ درصد ثابت در نظر گرفته شود و با کوشش های شبانه روزی در نهایت در اصلاحیه لایحه بودجه موفق شدیم و امیدواریم در مجلس نیز تصویب شود. درباب سقف حقوق هم پیگیری ها از شورای حقوق و دستمزد انجام شده است و در راستای ایجاد انگیزه برای اعضای هیئت علمی باتوجه به نظر موافق دولت امیدواریم عملی گردد.
وی با اشاره به ابلاغ بخشنامه جدید رفاهی کارکنان دولت، اشاره کرد: در این بخشنامه به مواردی اشاره شده که پرداخت آنها در سقف اعتبارات دستگاه اجرائی می باشد.
خطیبی با اعلان اینکه تدوین بخشنامه اداری استخدامی کارکنان وزارت علوم نیز به مراحل پایانی رسیده است، اظهار داشت: توجه به کارمندان همیشه مورد تاکید مقام عالی وزارت بوده و در این راستا، حمایت های رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از این مساله قابل تقدیر است.
رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز در ادامه اظهار داشت: اجرای طرح تامین مسکن دانشگاهیان در قالب جهش تولید مسکن بسیار حائز اهمیت بوده و خواهان بهره مند شدن دانشگاهیان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز از این طرح هستیم.
محمد صادقی آزاد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شروع هفته دولت، اظهار داشت: با عنایت به موقعیت جغرافیایی خاص این دانشگاه و دوری از مرکز شهر، باید در عرصه مسائل مالی نگاه ویژه ای به دانشگاه شهید مدنی شود، چونکه در صورت توزیع اعتبارات بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی این دانشگاه، مشکلاتی در طرح های عمرانی و سایر چشم اندازها ایجاد می شود.
وی ضمن تقدیر از مساعدت های بی دریغ وزیر علوم، اضافه کرد: امید است بیش از پیش دانشگاه شهید مدنی آذربایجان را در انجام طرح های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی حمایت کرده تا شاهد توسعه و شکوفایی این دانشگاه باشیم.
وی با اشاره به مشکلات اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در عرصه مسکن، اظهار داشت: دانشگاهیان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از شروع تأسیس دانشگاه از طرح های ملی مسکن دانشگاهیان هیچ بهره ای نبرده اند؛ بدین جهت این طرح غنیمتی بزرگ به حساب می آید.
به گزارش دانلود عکس به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، صادقی آزاد در امتداد این طرح، خواسته ها و پیشنهادهای خودرا در راستای بهره مندی هر چه مطلوب دانشگاهیان شهید مدنی آذربایجان از این طرح باارزش ارائه نمود و اضافه کرد: باتوجه به مساعدت های وزارت و مسئولان محترم، این طرح در موقعیت جغرافیایی مناسب در تبریز و در شأن دانشگاهیان شهید مدنی آذربایجان صورت خواهد گرفت و امیدواریم به زودی با انجام امور مربوطه اقدامات عملی در راستا تحقق این اتفاق مهم شروع گردد.1402/06/04
14:26:29
5.0 / 5
287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دانلود عکس