دستاورد یك شركت دانش بنیان؛

پهپادهای آشیانه دار تحت شبکه به کمک صنایع و معادن می آیند

پهپادهای آشیانه دار تحت شبکه به کمک صنایع و معادن می آیند

به گزارش دانلود عکس، پهپادهای آشیانه دار تحت شبکه، ساخته شده در یک شرکت دانش بنیان توانسته اند با تصویربرداری برخط از معادن، گام موثری در رشد و توسعه معادن بردارد.به گزارش دانلود عکس به نقل از پارک فناوری پردیس، پهپادهای آشیانه دار تحت شبکه همچون پهپادهای غیرنظامی است که برای فیلمبرداری مورد استفاده قرار می گیرد. این فناوری پیشرو که در اصطلاح سکوی DIB نامیده می شود، چندسالی است که مورد توجه قرار گرفته است و کشورهای مختلفی در این حوزه ورود کرده اند.
یکی از شرکتهای مستقر در مرکز رشد پارک فناوری پردیس همچون شرکت هایی است که تولید پهپادهای آشیانه دار تحت شبکه را در دستور کار خود قرار داده است. سجاد کریمی مدیرعامل این شرکت ضمن اشاره به اهمیت استفاده از پهپادها در تصویربرداری اظهار داشت: پهپادهایی که توسط سایر شرکت ها تولید می شوند به حضور کاربر یا همان خلبان متخصص در محل نیاز دارند که محدودیت هایی بوجود می آورد اما مجموعه رایمون توانسته است با طراحی یک سیستم متشکل از یک پرنده (پهپاد)، آشیانه و نرم افزار تحت شبکه، عملاً خلبان و اپراتور را از سیستم پهپاد حذف کند.
وی اضافه کرد: در برنامه طراحی شده توسط این شرکت، به جای این که خلبان در مکان استقرار پهپاد حضور داشته باشد تنها با زدن یک دکمه دستور پرواز این پهپاد به مکان مشخص شده صادر و اطلاعات لازم از راه نرم افزار تحت شبکه دریافت می شود.
کریمی در رابطه با کاربردهای این سیستم هم اظهار داشت: به صورت کلی پهپاد به نقاطی که دسترسی آن برای انسان دشوار و یا خطر جانی دارد به سادگی دسترسی پیدا می کند و مزیت سیستم پهپادهای آشیانه دار تحت شبکه در اینست که با حذف اپراتور می تواند در معادن، در امور در ارتباط با نقشه کشی و امور حفاظت و نگهبانی مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرعامل این شرکت از همکاری با چندین مجموعه معدنی همچون فولاد مبارکه و همینطور همکاری با سازمان جغرافیایی کشور اطلاع داد و اضافه کرد: در مدت کوتاه تأسیس این شرکت، بیشتر از ۵۰ هزار هکتار توسط پهپادهای آشیانه دار تحت شبکه این شرکت نقشه برداری شده است.
وی هم چنین از دریافت مجوز طراحی و تولید پهپاد از سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع داد و اظهار داشت: در آینده نزدیک و با جذب سرمایه های لازم، تجاری سازی گسترده پهپادهای آشیانه دار تحت شبکه توسط مجموعه در دستور کار قرار دارد.

1402/06/06
10:03:29
5.0 / 5
311
تگهای خبر: شركت , طراحی , فناوری , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس