رئیس دانشگاه تربیت مدرس در پاسخ به دانلود عكس مطرح كرد؛

با هیچ استادی به علت فعالیت سیاسی و فرهنگی قطع همکاری نکردیم

با هیچ استادی به علت فعالیت سیاسی و فرهنگی قطع همکاری نکردیم

به گزارش دانلود عکس، رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تکیه بر این که این دانشگاه با هیچ استادی به خاطر فعالیت سیاسی و فرهنگی قطع همکاری نکرده است، اظهار داشت: اساتید ما بسیار خوب، باعلم و دانشمند هستند و در جناح بندی ها نمی گنجند و اگر هم استاد سیاسی داشته باشیم از طیف اصول گرایان و اصلاح طلبان خوب نظام هستند که به یک پختگی سیاسی رسیدند.


دکتر فرهاد دانشجو در پاسخ به سوال ایسنا، در واکنش به ایجاد برخی حواشی در مورد خاتمه کار برخی اساتید دانشگاه ها طی روزهای اخیر اظهار داشت: در دانشگاه تربیت مدرس ما هیچ استادی را نداریم که به خاطر مسائل سیاسی و فرهنگی با دانشگاه قطع ارتباط کرده باشد، اما استادی را داشتیم که از آمریکا و یا کشورهای دیگر به او پیشنهاد کار شده و این استاد با ما قطع همکاری کرده است. یا استاد بدون اطلاع دادن به دانشگاه پنج ماه به خارج از کشور رفته برگشته و از او تعهد گرفتیم و باردیگر بازگشته یا استادی داشتیم که بعد چند سال نتوانسته امتیاز لازم را کسب کند و با او قطع همکاری شده که البته تعداد این موارد به بیشتر از دو و سه نفر نمی رسد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس همینطور اظهار نمود: اساتید ما بسیار خوب، باعلم و دانشمند هستند و در جناح بندی ها نمی گنجند و اگر هم استاد سیاسی داشته باشیم از طیف اصول گرایان و اصلاح طلبان خوب نظام هستند و به یک پختگی سیاسی رسیدند.

دانشجو افزود: پرونده ای هم تحث عنوان جرم استاد نداریم اما مثلاً استادی داشتیم که سر ساعت تدریس نکرده و بارها این مسئله را تکرار کرده و فقط به او تذکر داده شده و استاد هم توجیه شده است. براین اساس ما دانشگاهیان اعتقاد داریم اگر قانونی هم مشکل داشته باشد باید قانون را رعایت کرد و برای اصلاحش کوشش کرد.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه در جریان اغتشاشات هم جزو کم حاشیه ترین دانشگاه ها بودیم و حتی معترضین ما رفتاری پخته داشتند و جنس اعتراضاتشان تندروی جاهای دیگر را نداشت، اضافه کرد: البته این مورد که دانشجویان ما در مقاطع ارشد و دکتری تحصیل می کنند هم بی تأثیر نبود و مسایل فرهنگی هم خوب مدیریت شد. دو سه نفر دانشجوی بازدداشتی در جریان اغشاشات داشتیم که از آنها تعهد گرفته شد اما هم اکنون کسی که بازداشت باشد، نداریم.
منبع:

1402/06/08
06:53:34
5.0 / 5
292
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانلود عکس