رئیس جهاد دانشگاهی:

مرکز مطالعات مغز کشور افتتاح می گردد

مرکز مطالعات مغز کشور افتتاح می گردد

به گزارش دانلود عکس، رییس جهاد دانشگاهی کشور اظهار داشت: مرکز مطالعات مغز موسوم به نخستی سانان، برای اولین بار در کشور، بهمن ماه سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، حسن مسلمی نائینی در ادامه سفر یک روزه به استان سمنان همزمان با پس از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی استانداری، از افتتاح اولین مرکز مطالعات مغز جهاد دانشگاهی معروف به نخستی سانان اطلاع داد و ابراز کرد: این مجموعه دهه فجر سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه این مرکز در واقع اولین مرکز از این دست در کشور و منطقه است، تصریح کرد: این مرکز به لحاظ فناوری و علمی آنچنان شرایط بالایی دارد که در دنیا فقط چند کشور معدود هستند که از آن برخوردار می باشند.
رئیس جهاد دانشگاهی کشور همینطور با اشاره به اینکه این مجموعه جهادی، دانشگاهی توانسته فناوری قطارهای فوق پرسرعت را هم کسب کند، اظهار داشت: پژوهشگران جهاد دانشگاهی سال جاری قطارهای با سرعت بالا در کشور طراحی نموده اند.
مسلمی با اشاره به اینکه این تکنولوژی های جدید جز در سایه تلاش جهادی دانشمندان کشورمان میسر نمی شد، ابراز کرد: توان بالای متخصصان داخلی ما را به سمت طراحی قطار ملی سوق داده است.
وی از طریق اندازی قطارهای برقی با سرعت بالای ۲۵۰ کیلومتر در ساعت توسط جهاد دانشگاهی در آینده نزدیک اطلاع داد و اظهار داشت: ساخت این نوع قطارها در زمره مأموریت های محوله به جهاد دانشگاهی است که به خوبی دنبال می شود.

1402/07/21
14:05:14
5.0 / 5
349
تگهای خبر: دانشگاه , سفر , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس