در گفت وگو با دانلود عكس مطرح شد؛

پاسخ زارع پور به گلایه های مردم از سرعت اینترنت

پاسخ زارع پور به گلایه های مردم از سرعت اینترنت

به گزارش دانلود عکس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گلایه های مردم از سرعت اینترنت، اظهار داشت: اولویت ما و راه حل اساسی در حل مشکل اینترنت کشور اجرای پروژه فیبرنوری است.عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با خبرنگار مهر و درباب اعلام جدول اختلال احتمالی اینترنت به سبب بروز رسانی زیرساخت های ارتباطی و ادامه گلایه های مردم از سرعت اینترنت اظهار داشت: آن چه که به عنوان جدول اعلام اختلال ها در اینترنت مطرح گردیده است، اشتباه است برای اینکه آنها اختلال نیستند بلکه اعلام توسعه اینترنت در شهرها است که از ساعت ۱ تا ۳ که در نیمه شب ها که مردم خواب هستند ممکنست اختلالاتی برای تعدادی از کاربرها به وجود آید.
وی درباب ادامه گلایه های مردم از سرعت اینترنت گفت: درباب ادامه گلایه های مردم از سرعت اینترنت در نقاط مختلف کشور اشاره کرد: اولویت ما و راه حل اساسی در حل مشکل اینترنت کشور اجرای پروژه فیبرنوری است که هم ارتباطات ثابت ما را گسترش، توسعه میدهد و هم ما را با افزایش سرعت مواجه می کند و هم بار سنگینی را از روی شبکه تلفن های همراه بر داشته و سرعت آنها را نیز می افزاید.
حدود ۴ میلیون خانوار تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته است
زارع پور افزود: اکنون به تدریج شهر به شهر درحال امضای تفاهم نامه توسعه و اجرای پروژه های فیبرنوری و افتتاح آنها هستیم. به شکلی که هم اکنون حدود ۴ میلیون خانوار در سطح کشور تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته اند و حتی مردم می توانند با حضور در سایت «iranfttx.ir»، شهرها و محله های خودرا که تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته اند را جست و جو و بررسی نمایند و چنانچه در آن محله ها شامل توسعه شبکه فیبر نوری شده باشد، می توانند بلا فاصله درخواست اینترنت ثابت را داشته باشند که ظرف یک ماه برای آنها فراهم می شود. اگر هم محله ها و شهرهای آنها تحت پوشش نباشد در آن سایت به آنها گفته می شود که در دو سال آینده چه زمانی تحت پوشش قرار خواهد گرفت.
پروژه فیبر نوری فن آوری آینده است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تشریح اهمیت توسعه پروژه شبکه فیبر نوری در کشور اظهار داشت: توسعه پروژه های فیبر نوری بسیار اهمیت دارد، به شکلی که باید در خیابان ها و کوچه های بیش از هزار و چهارصد و چهل شهر عملیات حفاری و کابل گذاری صورت گیرد و فیبر نوری در آنجا کشیده شود.
زارع پور اشاره کرد: باید اظهار داشت که فیبرنوری فن آوری آینده است و مشکلات اینترنت ما را برای نیم قرن آینده بصورت ریشه ای حل خواهدنمود و با گسترش زیرساخت آن می توانیم سرعت ها را چند هزار برابر افزایش دهیم.
کاهش ۳۰ درصدی زمان تأخیر در شبکه
وی در پاسخ به سوال دیگری درباب ایجاد کارگروه رییس جمهور برای حل مشکل اینترنت تشریح کرد: کمیته ای جهت بررسی اینترنت در شورای عالی فضای مجازی تشکیل و جلسات مختلفی برگزار و دلایلی استخراج شد که تعدادی از دلیلهای تاریخی است برای اینکه در گذشته سرمایه گذاری لازم برای تعدادی از زیر ساخت های شبکه در انجام نشده است. از طرفی در کمیته راهکارهای کوتاه مدت پیشنهاد شد و ما اعمال کردیم و الان دو ماهی است که زمان تأخیر در شبکه ۳۰ درصد کم شده است. این مسیر جاری است و هر روز برای ارتقا کیفیت شبکه در تلاش هستیم؛ ضمن آنکه برخلاف برخی گفته ها اصلاً موضوع مهلت دو ماهه در بین نبوده است.


منبع:

1402/08/01
08:42:56
5.0 / 5
315
تگهای خبر: اینترنت , فناوری , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانلود عکس