چهارمین پیاده روی فضایی کاملا زنانه انجام شد

چهارمین پیاده روی فضایی کاملا زنانه انجام شد

به گزارش دانلود عکس، دو فضانورد ناسا اولین پیاده روی فضایی خویش را در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی انجام دادند. این چهارمین راهپیمایی فضایی کاملا زنانه در تاریخ بشمار می رود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از اسپیس، یاسمین مقبلی و لورال اوهارا از خدمه مأموریت اکسپدیشن۷۰ یک یاتاقان را تعویض کردند تا پنل های خورشیدی روی ایستگاه فضایی بین المللی به روشی درست بچرخند و فعالیتهای دیگری هم انجام دادند اما برای انجام اصلی ترین فعالیت برنامه ریزی شده در این راهپیمایی فضایی یعنی حذف جعبه الکترونیکی از یک آنتن مخابراتی وقت کم آوردند.
مقبلی و اوهارا روز گذشته باتری لباس های فضانوردی خویش را در ساعت ۱۲: ۰۵ دقیقه به وقت گرینویچ روشن کردند و این آغاز رسمی فعالیت خارج از ایستگاه فضایی بین المللی بود. آنها بعد از خروج از ایستگاه و تنظیم ابزارهایشان به دو سمت جداگانه رفتند تا فعالیتهای برنامه ریزی شده را انجام دهند. مقبلی و اوهارا دومین گروه دونفره از زنان فضانوردانی هستند که یک راهپیمایی خارج از ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهند. ۳پیاده روی فضایی زنانه قبلی توسط کریستینا کوخ و جسیکا میر انجام شده است.


منبع:

1402/08/12
18:12:56
5.0 / 5
244
تگهای خبر: لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانلود عکس