رئیس پارك پردیس مطرح كرد؛

توضیح درباره ی نحوه ادامه فعالیت کارخانه نوآوری آزادی

توضیح درباره ی نحوه ادامه فعالیت کارخانه نوآوری آزادی

به گزارش دانلود عکس، رئیس پارک فناوری پردیس اظهار داشت: تفاهمات با مالک جهت خرید ملک کارخانه یا انعقاد قرارداد جدید اجاره، توسط پارک فناوری پردیس انجام شده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مهدی صفاری نیا در توضیح روند پیگیری های انجام شده و نحوه ادامه فعالیت کارخانه نوآوری آزادی گفت: بر طبق قرارداد منعقده بین پارک فناوری پردیس و بهره بردار کارخانه، کارخانه نوآوری آزادی در سال ۱۳۹۷ به عنوان یکی از شعب پارک فناوری پردیس و اولین کارخانه نوآوری کشور بوجود آمد.
وی اضافه کرد: طبق الگوی طرح ریزی شده، امکان استقرار هشت شتابدهنده نوآوری و فضای کار اشتراکی در کارخانه برقرار شد که به مرور چندین شتابدهنده نوآوری در کارخانه مستقر شدند و هم اکنون حدود دو هزار نفر در این مراکز بصورت تمام وقت و نیمه وقت فعالیت دارند. تمامی این مراکز از تسهیلات مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای بازسازی یا مدیریت شتابدهنده های خود و مزایا و معافیت های پارک فناوری پردیس نیز بهره برده اند.
رییس پارک فناوری پردیس افزود: نظر به انتها قرارداد اجاره کارخانه در سال ۱۴۰۱ با مالک کارخانه(شرکت آما)، موضوع فعالیت پنج ساله کارخانه از شروع فعالیت کارخانه به اطلاع همه شتابدهنده های مستقر رسیده و در قراردادهای اجاره آنها لحاظ شده است اما در راستای استمرار فعالیت کارخانه، شرکت هم آوا - به عنوان مستاجر و طرف قرارداد شرکت آما - موظف شد مذاکرات با مالک را جهت تمدید اجاره ملک انجام دهد که بعد از پیگیری های اولیه در سال ۱۳۹۹، مجموعه هم آوا اعلام نمود که مالک هیچ نوع علاقه ای برای تمدید مدت اجاره نداشته و برنامه فروش ملک کارخانه را دارد و پس تقاضا کرد که پارک فناوری پردیس نسبت به مذاکرات با مالک اقدام نماید.
صفاری نیا اشاره کرد: باردیگر در آغاز سال ۱۴۰۱ مجموعه هم آوا اعلام نمود که علاقمند است راسا به مذاکرات با مالک اقدام نماید که این امر محقق شد ولی به جهت اصرار مالک کارخانه برای فروش، مذاکرات مجدد شرکت هم آوا به نتیجه نرسید. بعد از پایان مهلت اجاره و عدم توفیق مذاکرات هم آوا، پارک فناوری پردیس ضمن اقدام جهت تعیین فضای جایگزین، رأسا نسبت به مذاکرات با سهامداران شرکت آما اقدام نمود که با کمک برخی مدیران شتابدهنده های مستقر در کارخانه و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امکان تفاهم مجدد با شرکت آما برقرار شد.
لازم به ذکر است نظر به این که شرکت آما (مالک کارخانه) یک شرکت بورسی است در راستای حفظ حقوق سهامداران و مردم، طبق ضوابط خود مکلف به خاتمه قرارداد اجاره پنج ساله اولیه با شرکت هم آوا بوده و مسیر طی شده جهت خاتمه قرارداد قانونی و عرفی است. از طرفی تفاهمات با مالک جهت خرید ملک کارخانه یا انعقاد قرارداد جدید اجاره، توسط پارک فناوری پردیس انجام شده و عمده شتابدهنده های نوآوری مستقر در کارخانه آمادگی خودرا برای هر دو امر اعلام نموده اند. بر این اساس، ان شاالله با تدابیر انجام شده و توافقات انجام شده به زودی خبرهای خوبی درباب ادامه فعالیت کارخانه اعلام خواهد شد.

1402/08/19
17:43:42
5.0 / 5
289
تگهای خبر: خرید , شركت , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانلود عکس