آلودگی هوای امروز تهران برای گروههای حساس

آلودگی هوای امروز تهران برای گروههای حساس

دانلود عکس: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون (۴ آذرماه) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۲ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
مازیار غلامی - مدیرکل هواشناسی استان تهران - با اشاره شرایط پایدار هوا طی امروز و فردا (۴ و ۵ آذرماه) در پایتخت تصریح کرد: متاسفانه غلظت آلاینده های جوی طی این دو روز افزایش خواهد یافت ازاین رو افراد بخصوص کودکان و سایر گروههای حساس در فضای باز بخصوص در ساعات اوج افزایش غلظت آلاینده ها ورزش نکنند.
وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، افزود: اوایل صبح، عصر و شب که همزمان با افزایش تردد خودرو ها و کاهش دماست، ساعات اوج غلظت آلاینده ها به حساب می آید.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1402/09/04
11:11:23
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس