آیا آیفون 16 از سینک حرارتی گرافنی استفاده می کند

آیا آیفون 16 از سینک حرارتی گرافنی استفاده می کند

دانلود عکس: شنیده ها حاکی از آنست که آیفون 16 ممکنست از سینک گرمای گرافنی و یک کیس باتری فلزی برای ارتقاء انتقال بهتر حرارت استفاده نماید.به گزارش دانلود عکس به نقل از ستاد نانو، این تصمیم بدنبال شکایات کاربران آیفون ۱۵ در مورد گرمای بیش از اندازه گرفته شده است، که اپل بوسیله نرم افزار آنرا برطرف کرده است، اما بنظر می رسد در آیفون ۱۶ یک راهکار سخت افزاری نیز در نظر گرفته شده است. اپل گرمای بیش از اندازه را با نرم افزار بهینه شده تا حدی رفع کرده، اما راه حل خنک کننده مؤثرتر نیز ممکنست در این راه مفید باشد.
در تلفن های همراه آیفون به هیچ عنوان از فن استفاده نمی گردد، بدین سبب باید با بهره گیری از انتقال حرارت منفعل، گرما بوسیله قاب دستگاه به هوا منتقل شود. سینک های گرمایی با داشتن هدایت حرارتی کارآمد قادر می باشد گرما را از مواد اطراف گرفته، و آنرا از مناطق نامطلوب خارج کنند. گرافن می تواند بهتر از مکانیسم خنک کننده موجود عمل کند، بدین سبب به آیفون اجازه می دهد تا گرمای بیشتری را از گوشی خارج کند.
فناوری خنک کننده مبتنی بر گرافن هم اکنون در دستگاه های مختلف و تلفن های همراه درحال استفاده است. نمونه هایی از تلفن های همراه که از فناوری مدیریت حرارتی گرافن استفاده می نمایند شامل سریGT ۲ Realme، ZTE's Axon ۳۰، Xiaomi's Mi ۱۰ Ultra، تلفن های مختلف هواوی است.


منبع:

1402/09/09
23:30:20
5.0 / 5
325
تگهای خبر: فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس