معاون شهردار تهران عنوان كرد

آغاز تولید انبوه قطار ملی

آغاز تولید انبوه قطار ملی

به گزارش دانلود عکس، معاون حمل و نقل شهرداری تهران اظهار داشت: بدنه رام اول قطار ملی رنگ شده و بدنه دوم و سوم آن هم وارد سالن مونتاژ شده و تولید انبوه آن هم شروع شده است، بگونه ای که بیشتر از ۸۰ درصد این پروژه را توسط متخصصان داخلی انجام خواهیم داد و دولت هم ۷۷ میلیون دلار ارز برای ساخت این قطار در نظر گرفته است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، محسن هرمزی در مراسم گردهمایی تولیدکنندگان داخلی پروژه تولید انبوه قطار متروی ملی با اشاره به اینکه صادقانه بگویم فضا برای انجام نشدن و زمین زدن این پروژه وجود دارد، اظهار داشت: این فرزند متولد شده که با همت دکتر مخبر، جهاددانشگاهی و.... قد کشیده نیازمند حمابت بیشتر است و از اینجا به بعد باید بیشتر به این فرزند متولد شده توجه کرد.
وی با اشاره به اینکه شهرداری کار ارزشمند ای را در جهت پشتیبانی از نهال قطار ملی انجام داد و کارگروه قطار ملی با زحمت زیاد به اینجا رسید، اظهار نمود: دولت و شخص دکتر مخبر، حمایت مالی در چارچوب تخصیص ۷۷ میلیون یورو انجام دادند که هماهنگی با بانک شهر انجام گرفته و پول در حسابها موجود است و تفاهمنامه ها هم بر همین مبنا منعقد شده است؛ اما متاسفانه به علت اشتباه تفسیری در مکاتبات با وزارت کشور و بانک مرکزی می بایست تخصیص برای تولیدکنندگان مشخص باشد و مبحث را نهایی نماییم چونکه تضامین و موضوعات جانبی انجام شده و در نقطه عمل هستیم.
معاون شهردار تهران افزود: قطار ملی آماده سیر است و حتی روزپنجشنبه قرار بود خط متروی پرند با قطارملی افتتاح شود و قطار هم تحویل تیم حراست شده بود؛ اما در دقایق آخر این مهم انجام نشد که رئیس جمهور قول دادند تا در ماه جاری با حضور در شرکت واگن سازی تهران از قطارملی رونمایی کند و من از شرکتهای همکار در پروژه قطار ملی می خواهم که پای کار باشند تا خروجی خوبی داشته باشیم چونکه ما نمی خواهیم تفاهمنامه ها نمایشی باشد و خروجی نداشته باشد.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا. همینطور هرمزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتفاق بزرگی با کمک دولت رخ داد و این اتفاق ثمره تلاشی بوده که همه اجزای جمهوری اسلامی فارغ از هر نوع تفکر سیاسی آنرا انجام دادند و این اتفاق از مدیریت گذشته آغاز شد و ما نگذاشتیم این اتفاق روی زمین بماند و بنابراین مدیریت شهری ششم و دولت سیزدهم این مورد را تکلیف کردند و این پروژه را به ثمر رساندند.
هرمزی افزود: این که امروز قطار ملی مجوز سیر ایمن گرفته حاصل همین تفکر است. بدنه رام اول قطار رنگ شده و بدنه دوم و سوم آن هم وارد سالن مونتاژ شده و تولید انبوه آن هم شروع شده است، بگونه ای که بیشتر از ۸۰ درصد این پروژه را توسط متخصصان داخلی انجام خواهیم داد و دولت هم ۷۷ میلیون دلار ارز برای ساخت این قطار در نظر گرفته است. ما قراردادها را نهایی می نماییم و ابلاغ کار صورت می گیرد و دقیقاً از زمانیکه رئیس جمهور قول دادند، تولید قطار را شروع کردیم.
هرمزی در انتها سخنانش اظهار داشت: حدود۳۰ درصد مابه ازای هر واگن صرفه جویی ارزی خواهیم داشت و با قولی که تولیدکنندگان دادند با همین شیبی که درحال حرکت هستیم سال آینده نخستین رام قطار تولید انبوه شده را در دسترس داریم، قطاری که امروز تست شده هم در خط پرند استفاده خواهیم کرد.1402/09/14
09:14:22
5.0 / 5
393
تگهای خبر: جشن , دانشگاه , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانلود عکس