در نشست تواس؛

استاد دانشگاه صنعتی شریف عضو آکادمی علوم جهان شد

استاد دانشگاه صنعتی شریف عضو آکادمی علوم جهان شد

به گزارش دانلود عکس، دکتر عبدالرضا سیم چی، استاد دانشکده مهندسی و علم مواد دانشگاه صنعتی شریف و پژوهشگر برجسته کشور بعنوان عضو آکادمی علوم جهان تواس(TWAS) انتخاب گردید.به گزارش دانلود عکس به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، در نشست اخیر «آکادمی جهانی علوم برای توسعه علم در کشورهای درحال توسعه (TWAS)، دکترعبدالرضا سیم چی، استاد دانشکده مهندسی و علم مواد دانشگاه صنعتی شریف به جمع اعضای این آکادمی پیوست و بعنوان یکی از ۴۷ عضو جدید آکادمی علوم جهان (TWAS) انتخاب گردید.
دکتر عبدالرضا سیم چی که تحصیلات کارشناسی تا دکتری خویش را در رشته مهندسی مواد در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده، جزء لیست یک درصد برتر محققان در رشته تخصصی خود و برنده جوایز معتبر ملی و بین المللی همچون جایزه جشنواره بین المللی خوارزمی در سال ۱۳۸۲، جایزه پژوهشگر برتر کشوری در سال ۱۳۹۳، جایزه علامه طباطبائی بنیاد ملی نخبگان در سال ۱۳۹۳، جایزه استاد نمونه کشوری در سال ۱۴۰۰، مدال طلا و جایزه مخترع جوان برتر سازمان جهانی مالکیت فکری در سال ۲۰۰۳، جایزه انجمن متالورژی پودر اروپا (EPMA) در سال ۲۰۰۳ برای توسعه و ثبت اختراع یک ماده جدید به نام LaserTool برای پخت مستقیم لیزری فلزات، فلوشیپ پژوهشی مؤسسه فراونهوفر آلمان در ۲۰۰۰ - ۱۹۹۹، جایزه پژوهشی جورج فاستر برای دستاوردهای آموزشی و پژوهشی مادام العمر از بنیاد الکساندر فون هومبولت آلمان در سال ۲۰۲۰ شده است.
این دانشگر برجسته حوزه نانومواد دارای بیشتر از ۱۰ اختراع ثبت شده، چهار کتاب و ۳۰۰ مقاله است. شاخص h-index وی با ۱۴ هزار مورد استناد به مقالات، ۶۳ است.
در لیست اعضای جدید فرهنگستان که حدود ۴۰ درصد آنها را زنان تشخیص می دهند، نام جورجیو پاریسی، فیزیکدان ایتالیایی برنده جایزه نوبل ۲۰۲۱ هم دیده می شود و بدین ترتیب تعداد نوبلیست های عضو فرهنگستان به ۱۳ نفر بالغ شده است. هم اکنون حدود هزار و ۴۰۰ دانشمند از سراسر جهان در فرهنگستان علوم جهان عضویت دارند.
آکادمی جهانی علوم (TWAS) یک نهاد معتبر بین المللی است که مأموریت آن گسترش و کمک به پیشرفت علم در کشورهای درحال توسعه است. این فرهنگستان در سال ۱۹۸۳ به ابتکار پروفسور عبدالاسلام، برنده پاکستانی جایزه نوبل فیزیک با عنوان فرهنگستان علوم کشورهای جهان سوم پایه گذاری شد. مقر این آکادمی در شهر ترییست ایتالیا است.


منبع:

1402/09/21
13:38:25
5.0 / 5
438
تگهای خبر: آموزش , انجمن , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس