یك مقام مسوول معاونت علمی خبر داد؛

تخصیص اعتبار خدمات شبکه آزمایشگاهی ویژه شرکت های دانش بنیان

تخصیص اعتبار خدمات شبکه آزمایشگاهی ویژه شرکت های دانش بنیان

به گزارش دانلود عکس، معاون توسعه شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی از تخصیص اعتبار حمایتی ویژه شرکتهای دانش بنیان نوپا به میزان ۷۰ درصد هزینه های خدمات آزمایشگاهی و تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال اطلاع داد.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد با اشاره به اینکه شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی به منظور افزایش بهره وری زیرساخت های آزمایشگاهی کشور بوجود آمده است، اظهار داشت: این شبکه آزمایشگاهی، خدمات متنوعی در حوزه های مختلف فنی و مهندسی همچون مکانیک، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوافضا، معدن، محیط زیست، کشاورزی و گیاهان دارویی، حوزه های زیست فناوری و پزشکی مانند داروسازی، سلول های بنیادی، مهندسی بافت، حوزه های علوم شناختی و مغز، صنایع دستی، مواد غذایی و... عرضه می کند.
وی خاطرنشان کرد: در جهت پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان نوپا، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بخشی از هزینه های استفاده از خدمات آزمایشگاهی را در چارچوب یارانه دریافت خدمات از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی پرداخت می کند.
به گفته معاون توسعه شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی، اعتبار حمایتی ویژه شرکتهای دانش بنیان نوپا به میزان ۷۰ درصد هزینه های خدمات آزمایشگاهی و تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال است که از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی (مراکز با وضعیت عضویت فعال به بالا) قابل دریافت است.
اسدی فرد در مورد فرآیند حمایت اضافه کرد: متقاضیان جهت دریافت این حمایت نخست باید به سامانه خدمات اعتباری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی به نشانی my.labsnet.ir رجوع و درخواست فعال سازی اعتبار ویژه شرکتهای دانش بنیان نوپا در قسمت اعتبارات و بارگذاری مستندات را ثبت کنند. در مرحله دوم، درخواست توسط شبکه آزمایشگاهی بررسی شده و در صورت تائید درخواست اعتبار فعال خواهد شد.
وی در انتها تصریح کرد: مهلت استفاده از این اعتبار تا پایان اسفند ۱۴۰۲ است. مستندات لازم برای دریافت این حمایت، شامل طرح تحقیق و توسعه محصول مورد نظر و آزمون های درخواستی است که شرکت نوپا باید به صورت مختصر و مکتوب در زمان ثبت درخواست در سامانه بارگذاری کند.


منبع:

1402/09/30
12:48:35
5.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دانلود عکس