کرسی ریاست شورای عالی استانها به آذربایجان شرقی واگذار شد

کرسی ریاست شورای عالی استانها به آذربایجان شرقی واگذار شد

دانلود عکس: با رأی گیری از اعضای شورای عالی استانها، شهرام دبیری نماینده مردم آذربایجان شرقی به عنوان رییس جدید شورای عالی استانها انتخاب و جایگزین پرویز سروری نماینده مردم تهران شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، در بیست و چهارمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها که در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار گردید، انتخابات هیات رئیسه سومین سال از ششمین دوره شورای عالی استانها در دستورکار بود که برای سمت ریاست این شورا «شهرام دبیری» نماینده مردم تبریز در شورای عالی استانها و «پرویز سروری» نماینده مردم تهران در این شورا - به عنوان کاندیدای ریاست ثبت نام کردند.
در نهایت بعد از رای گیری از ۷۵ رای ماخوذه، شهرام دبیری با ۳۸ رای و پرویز سروری با ۳۷ رای را کسب کردند و بدین ترتیب دبیری برای یک سال به عنوان رییس شورا انتخاب و جایگزین سروری شد.
بر طبق این گزارش، در این دوره از انتخابات هیات رئیسه حاجی بیگلو نماینده مردم خراسان رضوی، حسن شریفی نماینده مردم قم، عبدالله پرواز نماینده مردم هرمزگان و ایرج سلیمان زاده نماینده مردم آذربایجان غربی که قبل از این کاندیدای انتخابات ریاست شورا شده بودند، از دور رقابت انصراف دادند.
در ادامه این جلسه محمدرضا فلاح نماینده مردم اصفهان و موسی الرضا حاجی بگلو نماینده مردم خراسان رضوی برای انتخابات نایب رییسی شورا کاندیدا شدند که در نهایت حاجی بگلو با ۴۲ رای نایب رئیس شد. فلاح نیز از ۷۵ رای ماخوذه ۳۱ رای گرفت و دو رای نیز ممتنع بود.
علی گوزلی از البرز، علی قاسمی از فارس، محمدیعقوب باقری از چهارمحال و بختیاری، حسین حیدری از یزد، احمد احمدی زاده از خراسان، کورش حصیرباف از سمنان، لطف الله شیخ سامانی از چهارمحال بختیاری، محمد ناصری از خوزستان، مسیب توازیانی از اصفهان، سینا ساری خانی از فارس، حسین فنودی از خراسان جنوبی، نوروززاده از آذربایجان شرقی و جعفری حسن وند از چهارمحال و بختیاری برای منشی نامزد شدند.
احمدی زاده از خراسان رضوی با کسب ۴۰ رای از ۷۳ رای موخذه به عنوان منشی اول برگزیده شد.
انتخاب پنج منشی باقی مانده به مرحله دوم انتخابات منشی ها موکول شد که در این مرحله عسگری و نوروز زاده از گردونه انتخابات حذف شدند.
بعد از رأی گیری، گوزلی، حیدری، باقری، حصیرباف و ناصری به ترتیب نمایندگان استانهای البرز، یزد، چهارمحال و بختیاری، سمنان و خوزستان به عنوان پنج منشی دیگر این دوره هیئت از رئیسه شورای عالی استانها انتخاب شدند.
همین طور ایرج سلیمان زاده نماینده شورای عالی استان از استان آذربایجان غربی با ۲۸ رای به عنوان سخنگو شورا در سال دوم انتخاب شدند.
منبع:

1402/10/08
18:56:33
5.0 / 5
334
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس