رییس شورای شهر تهران:

در عرصه نمای شهری به کپی و تقلید از دیگران پرداختیم

در عرصه نمای شهری به کپی و تقلید از دیگران پرداختیم

دانلود عکس: رییس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم بهره گیری از حقوق عامه در راه خدمت به مردم تاکید نمود.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مهدی چمران در اجلاس احیای حقوق عامه و حقوق شهروندی در نگاه مقام معظم رهبری که ازسوی شورای شهر تهران برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم در راه خدمت به مردم از آن چه در مورد حقوق عامه بیان می شود استفاده نماییم. بررسی هایی در مورد اندیشه های مقام معظم رهبری شکل گرفته و امیدواریم در قسمت قضایی و حقوق عامه هم بررسی های لازم صورت بگیرد؛ چونکه بطور قطع قابل استفاده و شایان توجه خواهد بود.

وی اضافه کرد: زمینه ورود ما به حقوق شهروندی خیلی مهم است. در ۱۸ سال حضور در شورا چندین بار این فرصت پیش آمده تا بتوانیم از نزدیک درمورد مسائل شهری در خدمت مقام معظم رهبری باشیم و از رهنمودهای ایشان استفاده نماییم گرچه هنوز به خوبی نتوانستیم این سفارش ها را عملی نماییم اما همواره این فرصت را مغتنم شمرده و از آن بهره برده ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همینطور تصریح کرد: خوشبختانه بیانات مقام معظم رهبری مدون شده و در چارچوب یک کتاب مورد استفاده همگان قرار خواهد گرفت. با این وجود کار اساسی روی این نگاه ها و اندیشه ها بسیار اهمیت دارد. خدمات رسانی به مردم و رهنمودها در رابطه با مسائل تخصصی معماری و شهرسازی در سخنان مقام معظم رهبری دیده می شود و باید از آن بهره گرفت. اشاره به نمای شهری در بیانات مقام معظم رهبری نشان دهنده همان حقوق شهروندی است؛ لذت بصری از معماری به نوبه خود استفاده از حقوق شهروندی است و باید از رهنمودهای مطرح شده در این خصوص استفاده نماییم.

چمران با اشاره به اینکه ما متأسفانه به کپی و تقلید از دیگران در حوزه نمای شهری پرداختیم که این تقلید هم درست و منطقی نبوده است افزود: ما نه به آن چه از گذشته داشتیم رسیدیم و نه به آن چه دیگران به آن دست یافته اند، رسیدیم. به صورتی که درمجموع طرح خاصی را عرضه نکردیم و این مورد مورد انتقاد مقام معظم رهبری است. امیدواریم در چنین نشست هایی به صورت علمی و مبنایی به این موضوعات پرداخته شود و بتوانیم در زمینه های مختلف این سرمشق ها را به کار بگیریم و در سطح شهر پیاده نماییم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که صحبت در مورد معماری مساجد و دیگر بناها بر مبنای مطالعات دقیق مقام معظم رهبری است اظهار داشت: یکی از مباحثی که دنبال کردیم این بود که شورا در میان مردم باشد. استدلال ما در دوره های گذشته هم این بود که روزهایی را اختصاص دهیم تا بیایند و مشکلات خویش را بگویند اما حقوق شهروندی ایجاب می کند که ما به جمع مردم برویم. امروز اعضای شورا و شهردار تهران به جمع شهروندان می روند و با آنها صحبت می کنند. اگر بتوانیم این حق را به انجام برسانیم کمک بزرگی کرده ایم.

وی افزود: هرچه جلوتر می رویم و از جامعه روستایی فاصله می گیریم و به جامعه شهری نزدیک تر می شویم و حقوق عامه عمیق تر و پیچیده تر می شود. حقوق مردم نسبت به خود و حقوق شهروندی در این شرایط سخت تر می شود. برای مثال در مصرف آب میتوان این حقوق را در نظر گرفت. ما از آب چشمه ها در منازل استفاده می نماییم و سپس دست به دعا می شویم که تشنه نمانیم.

چمران با اشاره به اینکه حقوق شهروندی باید هم توسط ما بعنوان خدمتگزار جدی گرفته شود و هم مردم حقوق خویش را نسبت به خود و مسؤلان بشناسند و ادا کنند افزود: اگر این سه جنبه در کنار یکدیگر رعایت نشود، صدمه رسان خواهد بود. امیدواریم کمک مسؤلان قوه قضاییه بتواند گره گشا باشد و ما هم بتوانیم حقوق شهروندی را به خوبی ادا نماییم.
1402/10/24
08:17:11
5.0 / 5
323
تگهای خبر: خدمات , كتاب , مد , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس