میدان اصلی شهرری تا دهه فجر ساماندهی می شود

میدان اصلی شهرری تا دهه فجر ساماندهی می شود

به گزارش دانلود عکس، معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از اتمام عملیات اجرایی طرح ساماندهی میدان اصلی شهرری تا دهه فجر اطلاع داد.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا علی صارمی در رابطه با بازپیرایی میدان اصلی شهر ری اظهار نمود: عملیات اجرایی طرح ساماندهی میدان اصلی شهر ری، از حدود هشت ماه پیش شروع شده است، در دهه فجر به اتمام می رسد و این پروژه به بهره برداری می رسد.

معاون سازمان زیباسازی شهر تهران افزود: میدان شهرری یک سری ایرادات ساختاری داشت که سبب نابسامانی های ترافیکی شده بود، بنابراین عملیات بازپیرایی آن شروع شد.

وی اضافه کرد: هدف از بازپیرایی میدان شهر ری، ارتقای هویت تاریخی و فرهنگی میدان همینطور ارتقای نقش گردشگری و زیارتی میدان است.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: عملا ضلع جنوبی میدان به واسطه پیاده راه شدن خیابان حرم و عدم امکان ورود به آن تبدیل به پارکینگ شده بود که اصلاح میدان بهترین فضا را برای تبدیل شدن به پیاده راه فراهم خواهد نمود. مراسم های ملی و مذهبی همواره در این میدان برگزار می گردد و بنابراین پاسخگوی ازدیاد جمعیت ورودی به میدان باید باشد.

صارمی با اشاره به اینکه ما فقط ورودی سواره از میدان به خیابان ۲۴ متری که تداخل غیرایمن و غیراصولی با خطوط اتوبوس ورودی از خیابان قم به خیابان فداییان داشت را محدود و برای ورودی سواره به خیابان ۲۴متری مسیرهای موازی با مسیر قبلی را جایگزین کردیم، تصریح کرد: هم اکنون برپایه گزارش های میدانی توسط پلیس راهور منطقه ترافیک محدوده بسیار بهتر شده و سطح سرویس افزایش داشته است البته تمامی مسیرهای قبلی برای خودرو های امدادی با قراردادن گیت های ورودی و خروجی همچون گذشته باز است.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در مورد خطوط اتوبوس هم تمامی خطوط که به علت عملیات اجرایی به صورت موقت به مسیرهای دیگری منتقل شده بود، بعد از افتتاح پروژه و جمع آوری کارگاه به حالت اولیه برمی گردد. خط های اتوبوس هم به صورت موقت در میدان حذف و جابه جا می شود تا حصارهای کارگاهی به صورت کامل برداشته شود و پس از افتتاح به جای قبلی خود بر می گردند همینطور تاکسی ها هم جانمایی خویش را به دست می آورند و هیچ تاکسی ای حذف نخواهد شد.

به گزارش سایت شهر، صارمی تصریح کرد: این پروژه بدون تاخیر انجام شد و مردم هم اکنون از حدود ۹۰تا ۹۵ درصد آن استفاده می نمایند و طی روزهای آتی حصارهای کارگاهی باز خواهد شد. البته این پروژه هنوز افتتاح نشده و همه کاربری های آن به جریان نیفتاده است. بنابراین قضاوت در مورد درست یا غلط بودن اجرای طرح ساماندهی میدان اصلی شهر ری زود است. بطور قطع ترافیک میدان با جمع آوری کامل حصارهای کارگاهی بهتر می شود.

منبع:

1402/10/28
16:51:51
5.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس