قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام كرد

آزمون دستیاری دندانپزشكی به تعویق نمی افتد

آزمون دستیاری دندانپزشكی به تعویق نمی افتد

به گزارش دانلود عكس قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت با بیان این كه آزمون دستیاری دندانپزشكی در زمان تعیین شده برگزار می گردد و به تعویق نخواهد افتاد، بیان داشت: آزمون علوم پایه و پره انترنی هم برگزار می شود و تغییر زمان كمكی نخواهد كرد؛ این آزمون برای كسانی كه باید در اسفندماه امتحان می دادند و به دلایلی موفق نشدند، باید در شهریورماه برگزار گردد. دانشجویی كه حالا نمی خواهد آزمون بدهد، می تواند دو ماه دیگر در آزمون آبان ماه شركت نماید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر حمبد اکبری قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نشست شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: این دوران، شرایط خاصی دارد و در این شرایط سند استراتژیک آموزش برای ترم آینده در دست تدوین برای ابلاغ است که با عنایت به مبحث کرونا باید برای مشخص کردن بسیاری از موارد منتظر باشیم که چه وضعیتی پیش می آید.
وی در مورد مجانی شدن هزینه اینترنت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی، اظهار داشت: به دنبال نتیجه هستیم و با عنایت به صحبت های انجام شده، پی گیری می نماییم تا سه سایت دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی مجانی شود.
منابع آزمون دستیاری در شرایط فعلی تغییری نخواهد یافت
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در ادامه در مورد برگزاری آزمون علوم پایه و پره انترنی، اظهار داشت: تقویم آزمون ها را یک سال قبل اعلام کردیم، که بر طبق این تقویم، آزمون علوم پایه و پره انترنی برگزار می گردد. برای آزمون دستیاری هنوز تصمیم نگرفته ایم که این آزمون این طرف سال یا آن طرف سال برگزار گردد. البته از مرکز سنجش آموزش پزشکی خواسته ایم که پیش نویس آنرا تهیه نماید. در مورد دستیاری، دبیرخانه تخصصی پزشکی عمومی و سنجش باید اعلام نظر کنند، چونکه این آزمون بنا بود دوم اسفندماه ۹۸ برگزار گردد که تا اردیبهشت ماه۹۹ به تعویق افتاد. علت این که ما تاکید داریم این طرف سال برگزار نماییم برای مشخص شدن تکلیف دستیاران است تا در مردادماه معرفی شوند.
این مقام مسؤول بیان داشت: در بعضی رشته ها مانند زنان و روانشناسی مصاحبه داریم که باید صورت گیرد تا در مردادماه معرفی شوند؛ برخی رشته ها هم ریزش و جابه جایی دارند که احتیاج به تکمیلی هست. اگر بنا باشد آزمون دستیاری در اسفندماه برگزار شود، رفرنس ها به هیچ عنوان تغییری پیدا نخواهد کرد چونکه فرصتی برای این کار وجود ندارد. پس منابع با اوضاع و احوال فعلی تغییری نمی کند، مگر با بیان قبلی.
اکبری افزود: از جانب معاون آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ گردیده که گذراندن واحد طب سنتی برای آن دسته از دانشجویانی که در مرحله فارغ التحصیلی قرار دارند، الزامی نیست. به بیان دیگر دانشجویان ترم آخر، از گذراندن واحد طب سنتی معاف هستند.
در ادامه این نشست دکتر سلام زاده رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در مورد تخفیف شهریه دانشجویان شهریه پرداز با عنایت به پرداخت این شهریه برای آموزش و کلاس های عملی و حضوری که به علت کرونا به شکل مجازی دنبال می شود، اظهار داشت: در این خصوص نمی توانیم به شکل دستوری از وزارت بهداشت کار را پیش ببریم چونکه هیأت امنای دانشگاه ها تصمیم گیرنده هستند. دانشگاه ها هزینه های ثابت و هزینه کرد خویش را با وجود کرونا همچنان دارند؛ همچون حقوق اساتید، پرسنل، نگهداری سیستم و هزینه های ناشی از کرونا که این موارد ثابت است. باید تعادلی از نظر شهریه ثابت و متغیر ایجاد شود مانند طرحی که بر مبنای آن دانشگاه اهواز ۵۰ درصد شهریه ثابت را به دانشجویان تخفیف می دهد.
رایگان شدن اینترنت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به شکل جدی پی گیری می شود
سلام زاده در مورد مجانی شدن اینترنت دانشجویان علوم پزشکی در شرایط کرونا مانند وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی، بیان داشت: در مورد اینترنت مجانی کاملا حق با شما است و در این خصوص به خانواده ها تحمیل هزینه می شود. در همان ابتدای انتشار کرونا نامه ای از وزارت ارتباطات داشتیم که آی پی هایی را که مربوط به دانشگاه ها و موسسات است اعلام نماییم تا مجانی شوند. ۲۹ اسفندماه سال ۹۸ نامه ای در این خصوص به دانشگاه ها ارسال شد و پس از فروردین ماه۹۹ بنا شد از راه دانشگاه علوم پزشکی مجازی این روند برای یکپارچه و متمرکز شدن، دنبال شود.
رئیس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با بیان این که بحث دریافت شهریه از دانشجویان میهمان ملغی شده است، اظهار داشت: سامانه نقل و انتقالات تا ۲۱ مردادماه باز بود و تا ۲۲مردادماه هم تمدید گردید و دانشگاه ها هنوز در مورد این مورد وارد مرحله تصمیم گیری نشده اند. تاکید شده که در بحث پذیرش دانشجویان میهمان انعطاف لازم را داشته باشند. همینطور جلسه مفصلی در مورد دانشجویان کارآموزی و کارورزی برگزار گردید که بنا است مهمانی برای آنها هم صورت گیرد. از امروز شنبه سامانه طراحی شده در این خصوص باز می شود تا دانشجویان دوره کارورزی برای مهمانی در آن ثبت نام کنند. البته بطور قطع با این مشکل روبه رو خواهیم شد که دانشگاه های بزرگ با اورلود درخواست مهمانی برای کارورزی مواجه خواهند شد.
منبع:

1399/05/25
13:50:31
5.0 / 5
1950
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس