تردد در جاده های مازندران جریان دارد

تردد در جاده های مازندران جریان دارد

دانلود عکس: دانلود عکس: مازندران رنگ و بوی زمستانی و بارش برف و کولاک عاقبت لباس سپید خودرا بر قامت جاده زیبا و بین المللی کندوان پوشاند و طی چند روز گذشته همزمان با سرد شدن هوا و بارش برف سبب شد پلیس راه چندین بار این جاده را مسدود کند تا نیروهای راهداری استانهای مازندران و البرز بتوانند انرا پاکسازی و بازگشایی کنند.بر اساس آخرین گفتگویی که ظهر امروز با "مهدی صفایی" رییس راهداری چالوس داشتیم به ایسنا اعلام نمود: هم اکنون جاده کندوان با تلاش نیروهای راهداری بازگشایی شده است.

وی اضافه کرد: شب گذشته به سبب بارش برف سنگین و لغزنده بودن جاده، پلیس راه البرز ناچار به مسدود کردن جاده کرد اما با تلاش نیروهای راهداری، جاده پاکسازی شده و رفت وآمد در آن جریان دارد.

صفایی از رانندگان خواست تا با سرعت مطمئنه و بدون عجله رانندگی کنند برای اینکه کمترین اشتباه و سر خوردن خودرو سبب بروز خسارت خواهد شد.

"سرگرد محمد احمدی" فرمانده پلیس راه کندوان نیز دراین زمینه به ایسنا اظهار داشت: تمامی نیروهای پلیس راه، راهداری و هلال احمر در جاده های استان خصوصاً کندوان در حالت آماده باش و مستقر هستند.

وی اضافه کرد: شب گذشته جاده چالوس به تهران به سبب بارش برف و نداشتن دید واضح، مسدود شد؛ اما از بامداد امروز با نیروهای راهداری بازگشایی شد.

سرگرد احمدی، از رانندگان خواست تا خودرو های خودرا به زنجیر چرخ مجهز و تجهیزات زمستانه را به همراه داشته باشند.

"حسن جهانیان" مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران نیز با بیان این که هم اکنون در تمام راه های مواصلاتی استان تردد جریان دارد، عنوان کرد: اولویت کاری راهداران در وضعیت بحرانی و عملیات راهداری زمستانی، محورهای شریانی و اصلی است.وی اضافه کرد: مازندران به سبب دارا بودن ۳۷۰۰ کیلومتر راه برفگیر و کوهستانی و ۱۳ گردنه به طول ۷۰۰ متر همچون استان هایی بوده که در فصل سرد زمستان، اجرای عملیات راهداری زمستانی در آن حائز اهمیت می باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اشاره کرد: این اداره کل با تمام توان و به کارگیری نیروها و امکانات و تجهیزات راهداری خود تلاش می کند تا در این فصل، تمامی راه های ارتباطی استان باز و تردد برای کاربران مهیا باشد.

جهانیان افزود: از آنجا که این استان با سه محور شریانی و کوهستانی با پایتخت کشور متصل بوده، در زمان بحران و شرایط جوی سنگین، اولویت کاری مجموعه بازگشایی و مهیا بودن تردد در این سه محور بوده و بعد از آن در اولویت های بعدی محورهای فرعی پرتردد کوهستانی و سپس محورهای روستایی و ییلاقی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران به محورهای روستایی و ییلاقی این استان اشاره و اشاره کرد: ۱۴۱۱ روستا در مازندران در ارتفاع بالای ۵۰۰ متر قرار داشته که در فصل زمستان به سبب شرایط جوی خیلی کم تردد و بدون تردد بوده که باتوجه به محدودیت ها و امکانات موجود، بازگشایی راه های آنها در اولویت سوم این اداره کل قرار می گیرد.وی تاکید کرد: بدین جهت در زمان بحران و شرایط بد جوی از هم وطنان خواهشمندیم باتوجه به هشدارها و اطلاعیه های مکرر رسانه های حقیقی و مجازی از سفر و گردش به مناطق ییلاقی و کوهستانی به جد پرهیز کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران افزود: با تمام موارد فوق تلاش خستگی ناپذیر راهداران این استان در زمان بحران برای بازگشایی محورهای کوهستانی شامل اصلی، فرعی روستایی ستودنی بوده و در بیشتر مواقع با برنامه ریزی صورت گرفته، همزمان اکیپ های مختلف در سطح تمامی این محورها درحال اجرای عملیات راهداری زمستانی و برف روبی هستند.

منبع:

1402/11/08
16:15:49
5.0 / 5
325
تگهای خبر: سفر , لباس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دانلود عکس