تلاش برای كاهش آلودگی هوا؛

نرم افزار مدیریت وسایل نقلیه برقی مجهز به اینترنت اشیاء طراحی شد

نرم افزار مدیریت وسایل نقلیه برقی مجهز به اینترنت اشیاء طراحی شد

دانلود عکس: یک شرکت دانش بنیان توانسته است با اشتراک گذاری و اجاره انلاین وسایل نقلیه برقیِ مجهز به اینترنت اشیاء، به کاهش آلودگی هوا کمک نماید.به گزارش دانلود عکس به نقل از پارک فناوری پردیس، آلودگی هوا خصوصاً در ماه های سرد سال، یکی از معضلات شهرهای بزرگ مانند تهران است. استفاده از وسایل نقلیه برقی یکی از راه های کاهش آلودگی هوا است که می تواند قسمتی از مشکلات شهرهای برگ را مرتفع سازد.
شرکت دانش بنیان چرخ هوشمند پاک با نام تجاری زی رو، از شرکت های عضو کارخانه نوآوری های وی (شعبه دوم پارک فناوری پردیس) توانسته است با بهره گیری از فناوری اینترنت اشیاء، سامانه حمل و نقل اشتراکی را در اختیار شهروندان قرار دهد.
سید سجاد غرضی مدیرعامل این شرکت با اشاره به لزوم استفاده از حمل و نقل هوشمند و پاک اظهار داشت: زی رو با الگو گرفتن از نمونه های موفق جهانی و با بومی سازی و توسعه فناوری های لازمِ این حوزه در داخل کشور، از فروردین ۱۴۰۱ طرح آزمایشی خودرا با هماهنگی ستاد حمل و نقل پاک شهر تهران در اراضی عباس آباد شروع کرد. این شرکت آمادگی خودرا برای سرمایه گذاری گسترده و گسترش ناوگان خود به شهرداری تهران و مدیریت آموزش و حمل و نقل پاک سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام نموده است.
غرضی اظهار داشت: موتورها و دوچرخه های برقی برمبنای نرم افزار تولیدی این شرکت، با یک دفعه شارژ کامل می تواند مسیری در حدود ۶۰ کیلومتر را با سرعت مطمئنه طی نماید. همین طور تجهیزات کامل جهت استفاده از این وسایل نقلیه برقی در آن تعبیه شده و شهروندان به آسانی می توانند از این وسایل بهره گیرند. در ضمن اسکوترهای برقی این شرکت در مرحله تست شهری و بردهای الکترونیکی هستند که بزودی قابلیت اضافه شدن به ناوگان شهری زی رو را دارا هستند.
وی اضافه کرد: این شرکت با بهره گیری از سامانه هوشمند مدیریت ناوگان خود، توانایی آنرا دارد تا در مقیاس شهر تهران، ناوگان برقی اشتراکی را در اختیار عموم شهروندان قرار دهد. اکنون در مناطق ۳، ۷ و ۸ شهر تهران وسایل نقلیه برقی این شرکت درحال خدمت رسانی است.
غرضی افزود: اپلیکیشن زی رو به شهروندان اجازه می دهد در محلهای تعیین شده، سفرهای داخل شهری خودرا به آسانی و بدون واسطه، با اپلیکیشن زی رو انجام دهند. اپلیکیشن زی رو هم اکنون در تمامی مارکت های اندرویدی (گوگل پلی، کافه بازار و مایکت) در دسترس عموم قرار دارد. همین طور برای کاربرانی که گوشی آیفون دارند نسخه وب اپلیکیشن دردسترس است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان چرخ هوشمند پاک، حضور در کارخانه نوآوری های وی را فرصتی مناسب برای رشد و توسعه این شرکت دانست و اظهار داشت: فضای نگهداری و شارژ وسایل نقلیه برقی در کارخانه های وی مستقر است و در صدد هستیم تا با همکاری کارخانه، فضای کاری خودرا گسترش دهیم.

1402/11/10
14:05:49
5.0 / 5
312
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانلود عکس