در جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی شد

مجوز انتشار ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق برای اجرای طرح های حمل و نقلی شهرداری تهران

مجوز انتشار ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق برای اجرای طرح های حمل و نقلی شهرداری تهران

به گزارش دانلود عکس، همزمان با دویست و چهاردهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اعطای مجوز به شهرداری جهت انتشار یکصدهزار میلیاردریال اوراق مالی-اسلامی به منظور اجرای طرح های حمل و نقل عمومی شهر تهران به تصویب رسید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انتشار دویست هزار (۲۰۰/۰۰۰ ) میلیاردریال اوراق مالی-اسلامی به منظور اجرای طرح های حمل و نقل عمومی شهر تهران را در دستور کار داشتند که در همین راستا سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به اینکه این اوراق برای تکمیل پروژه هاست، اظهار داشت: مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بودجه های حمل و نقلی تعیین شده که وزارت کشور با کمی پایین تر از این مبلغ موافقت نموده و این ۲۰ هزار میلیارد تومان به ۱۰ هزار میلیارد تومان تعدیل یافته است.
وی افزود: این ۱۰ هزار میلیارد تومان شامل ۵ هزار میلیارد تومان بازپرداخت اصل و سود به نسبت ۵۰ درصد دولت و ۵۰ درصد شهرداری تهران خواهد بود و ۵ هزار میلیارد دیگر هم بازپرداخت با شهرداری تهران است.
تشکری هاشمی همینطور تاکید کرد: مبلغ هزار میلیارد تومان به منظور توسعه و تکمیل خط ۳ متروی تهران، مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به منظور تکمیل و توسعه خط ۴ متروی تهران، مبلغ سه هزار میلیارد تومان برای توسعه و تکمیل خط ۶ متروی تهران، مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به منظور تکمیل خط ۷ متروی تهران، مبلغ هزار میلیارد تومان برای اورهال و بازسازی تجهیزات متحرک و واگن های مترو، مبلغ هزار میلیارد تومان برای خرید و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و مبلغ هزار میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های اتوبوسرانی شامل ایستگاه ها، توقفگاه ها و بازسازی غیر در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان صرفا صرف توسعه بهبود و تکمیل پروژه های نیمه تمام شرکت مترو و نهایتا توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی است، اضافه کرد: این موارد به صورت ماهانه و حداکثر سه ماهه باید توسط شهرداری و دولت پرداخت شود؛ مدت این اوراق ۴ ساله است و باید در خلال ۴ سال به صورت کامل تسویه شود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر این که این منابع صرفا به شرکت بهره برداری مترو، شرکت هلدینگ مترو و شرکت اتوبوسرانی تخصیص می یابد، اظهار داشت: این اوراق برای تکمیل پروژه هاست و برای سایر خطوط مجاز به استفاده نخواهد بود.
وی افزود: وزارت کشور برای حداقل هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان توافق کرده و در نوع اول چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهم شهرداری است و در نوع دوم ۱۰۰ درصد سهم شهرداری است. با عنایت به این که امکان دارد بعضی از شهر های کشور نتوانند این اعتبار را به صورت کامل جذب کنند، هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هم پیشبینی شده که اگر دیگر شهرداری ها برای تأمین اوراق مشارکت نتوانستند رقم را تأمین کنند، این رقم اختصاص داده شود.
منبع:

1402/11/18
08:18:58
5.0 / 5
349
تگهای خبر: خرید , شركت , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دانلود عکس