رئیس مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی خبر داد؛

حضور شرکت های دانش بنیان حوزه رسانه در نمایشگاه رسانه های ایران

حضور شرکت های دانش بنیان حوزه رسانه در نمایشگاه رسانه های ایران

دانلود عکس: رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری از حضور پررنگ شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال حوزه رسانه در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران با حمایت معاونت علمی آگاهی داد.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران بعد از شش سال وقفه و با تغییراتی چشم گیر نسبت به دوره های گذشته از ۲۹ بهمن تا ۲ اسفند در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران انجام می شود. باتوجه به پررنگ شدن نقش رسانه های برخط، رسانه های اجتماعی، دانش بنیان و نوآورانه، صنایع خلاق رسانه ای، انسان رسانه ها و سامانه های خبری در عرصه های خبری و اطلاع رسانی در سالهای اخیر، سعی شده است تا در این گردهمایی بزرگ علاوه بر مطبوعات به عنوان رسانه مادر، نگاه ویژه ای به این رسانه های نوظهور شود.
محمد خاکساری، رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، توضیح داد: اینروزها شاهد تحول گسترده جهانی در عرصه رسانه و تولید محتوا هستیم؛ باتوجه به نقش پررنگ فناوری های روزآمد در جریان سازی رسانه ای، فراهم شدن امکان رشد و بومی سازی فناوری های حوزه رسانه اهمیت دوچندانی یافته است. این مهم در سالهای اخیر در معاونت علمی و فناوری از مسیر زیست بوم خلاق بصورت جدی درحال پیگیری است.
وی با اشاره به ابتکار جدید این دوره از نمایشگاه اشاره کرد: در این دوره از نمایشگاه رسانه های ایران، شاهد فعالیت بخش ویژه «نوآوری و تکنولوژی های جدید حوزه رسانه» با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی و ستاد توسعه فناوری های نرم و فرهنگی هستیم. این بخش بستر جدیدی برای حضور پررنگ شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در عرصه رسانه و تولید محتوا به عنوان ابزارهای جدید تولیدات رسانه ای در این نمایشگاه خواهد بود و می تواند فرصت مغتنمی برای شبکه سازی و تقویت ارتباط میان این اعضای جدید و پیشروی حوزه تولید محتوا و رسانه با سایر اهالی رسانه فراهم آورد.
به گفته رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان و خلاق در این دوره از نمایشگاه حضور خواهند داشت تا دستاوردها و ظرفیتهای ویژه خودرا در عرصه تولید محتوا و رسانه به مخاطبان این نمایشگاه ارایه کنند.
خاکساری اضافه کرد: امیدواریم با از سرگیری فعالیت نمایشگاه رسانه های ایران و اضافه شدن بخش های جدید، شاهد تحولی گسترده در عرصه تولیدات رسانه ای کشور متناسب با اقتضائات جهانی باشیم.
گفتنی است بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران با شعار «نجستم همیشه جز از راستی» با حضور بیش از ۶۰۰ رسانه و مجموعه های خلاق و دانش بنیان فعال در این زمینه میزبان اهالی رسانه، فرهنگ و فناوری است. برگزاری نشست های تخصصی در عرصه فناوری و هوش مصنوعی از رویدادهای حاشیه ای این نمایشگاه خواهد بود.


منبع:

1402/11/25
09:17:24
5.0 / 5
419
تگهای خبر: شركت , فرهنگ , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس