با تصویب اعضای شورای شهر تهران؛

افزایش نرخ توقف در پارکینگ های شهرداری تهران

افزایش نرخ توقف در پارکینگ های شهرداری تهران

به گزارش دانلود عکس، اعضای شورای شهر تهران بررسی لایحه بهای خدمات ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران را به تصویب رساندند و بر این اساس نرخ ورودی پارکینگ های شهرداری تهران به صورت میانگین ۴۰ درصد افزایش داشت.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران بامداد امروز بررسی لایحه بهای خدمات ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران را روی میز بررسی خود قرار داده و سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در دویست و شانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی تعیین بهای خدمات ورودیه و حق توقف وسایل نقلیه در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران اظهار داشت: مطابق با مصوبه سال گذشته، شهرداری تهران پارکینگ های تهران را به سه رده یک، دو و پارکینگ های غیرمسقف تقسیم بندی کرد.
وی افزود: برپایه این تقسیم بندی پارکینگ های درجه یک دارای سیستم های هوشمند، سیستم های نظارتی و سیستم های ورود و خروج هستند و پارکینگ های درجه ۲ پارکینگ هایی هستند که به شرط مسقف بودن امکانات پارکینگ درجه یک را ندارند.
تشکری هاشمی با اشاره به اینکه نرخ ورودیه و حق توقف در پارکینگ های عمومی شهرداری تهران نسبت به سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: نرخ ورودیه خودرو های سواری و وانت در پارکینگ های رده یکم برای ورودی و ساعت اول مبلغ ۹۵۰۰ تومان به ازای هر نیم ساعت بعد از ساعت اول تا ساعت دوازدهم مبلغ ۱۹۰۰ تومان افزایش خواهد یافت و بعد از هر نیم ساعت از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ هم مبلغ ۱۳۰۰ تومان به مبلغ گفته شده افزوده خواهد شد. همینطور نرخ توقف خودرو در یک شبانه روز کامل مبلغ ۸۲ هزار تومان است.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در مورد نرخ ورودیه ون و مینی بوس اظهار داشت: ورودی از ساعت اول برای این دسته از خودرو ها مبلغ ۱۳۰۰ تومان و به ازای هر نیم ساعت بعد از ساعت اول تا ساعت دوازدهم مبلغ ۲۲۰۰ تومان به قیمت افزوده می شود. همینطور هر نیم ساعت از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ مشمول افزایش ۱۶۰۰ تومانی می شود. نرخ ورودی و حق توقف ون و مینی بوس برای یک شبانه روز کامل هم مبلغ ۱۰۰ هزار تومان است.
وی اظهار داشت: نرخ ورودی اتوبوس و کامیون در پارکینگ های رده یکم مبلغ ۱۶ هزار تومان است و هر نیم ساعت بعد از ساعت اول تا ساعت دوازدهم مبلغ ۳۱۰۰ تومان به آن افزوده می شود و هر نیم ساعت از ساعت ۱۲ تا ساعت ۲۴ مبلغ ۲۲۰۰ تومان افزایش دارد و برای یک شبانه روز کامل هم مبلغ ۱۳۷ هزار تومان باید پرداخت گردد.
تشکری هاشمی با اشاره به اینکه برای خودرو تریلی ورودی و ساعت اول ۲۵ هزار تومان خواهد بود، اظهار داشت: هر نیم ساعت پس از ساعت اول تا ساعت ۱۲ و نیم، ۳۱۰۰ تومان و یک شبانه روز کامل ۱۴۶ هزار تومان خواهد بود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه بهای خدمات ورود موتوسیکلت ها هم مبلغ ۳۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: به ازای هر ۳۰ دقیقه ۱۵۰۰ تومان افزایش خواهد یافت.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، محسن هرمزی هم در دفاع از این لایحه با اشاره به اینکه الکترونیک بودن یا نبودن پارکینگ ها ملاکی برای تعیین نرخ ها نیست، اظهار داشت: پارکینگ های شهرداری تهران از سیستم های اعلام و اطفای حریق برخوردار می باشند و اگر پارکینگ ها را رده بندی نکنیم و از همه پارکینگ ها یک نرخ دریافت شود انگیزه ای برای ارتقاء ندارند.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، هرمزی با اشاره به اینکه نظارت جدی بر دریافت نرخ های مصوب صورت می گیرد، اظهار داشت: شهروندان می توانند از راه سامانه ۱۳۷ اگر اضافه مبلغ از آنها دریافت شد اطلاع دهند تا با پیمانکار برخورد شود.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، به پیشنهاد اقراریان مبلغ ورودی موتورسیکلت ها از ۳۱۰۰ به ۳۰۰۰ تومان کاهش پیدا کرد و این لایحه با اکثریت آرا به تصویب رسید.
منبع:

1402/11/30
09:13:47
5.0 / 5
370
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس