مدیر امور عشایر استان تهران خبر داد

برگزاری جشن کوچ عشایر استان تهران بعد از ۵ سال وقفه در اردیبهشت ۱۴۰۳

برگزاری جشن کوچ عشایر استان تهران بعد از ۵ سال وقفه در اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش دانلود عکس، مدیر امور عشایر استان تهران از برگزاری جشن کوچ عشایر با هدف معرفی جامعه عشایری استان تهران به مردم کشور اطلاع داد.


فرشید ذبیحی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند برگزاری جشن کوچ عشایر استان تهران بعد از ۵ سال وقفه در اردیبهشت سال آینده، اظهار داشت: جامعه عشایری استان تهران رنگین کمانی از جامعه عشایری سراسر کشور است و برگزاری این جشن می تواند به معرفی عشایر استان تهران به مردم کشور کمک نماید.
وی ادامه داد: جامعه عشایر استان تهران از حدود ۴۰۰ سال پیش در سطح استان مشغول زندگی و کار تولیدی هستند که این جامعه تولید کننده با داشتن ۷۰۰ هزار رأس دام سبک از تولید کنندگان گوشت قرمز استان محسوب می شوند.
ذبیحی افزود: برگزاری جشن کوچ به معرفی فرهنگ، آیین و تلاشهای جامعه عشایری استان تهران کمک می نماید، بدین منظور سال جاری بنا داریم در آغاز فصل کوچ عشایر به سمت مناطق ییلاقی و بالعکس جشن کوچ برگزار گردد.
مدیر امور عشایر استان تهران تاکید کرد: جشن کوچ عشایر استان تهران بطور قطع با همکاری فرمانداران شهرستان های دماوند، پردیس، فیروزکوه و همینطور ورامین و پاکدشت برگزار می شود و عشایر استان تهران دارای چهار ایل به همراه ۲۷ طایفه هستند که حدود ۱۰۰ روز در مراتع ییلاقی در زیر سیاه چادرهای عشایری زندگی می کنند.
ذبیحی اضافه کرد: بطور قطع برگزاری جشن کوچ به معرفی ظرفیتهای این جامعه کمک می نماید و می تواند فرصتی را هم برای شناخت بیشتر عشایر استان تهران و تعامل آنها بر دیگر اقشار جامعه فراهم کند؛ بنابراین تلاش خواهیم کرد جشن کوچ عشایر استان تهران در اردیبهشت سال آینده و همزمان با آغاز کوچ عشایر به مناطق ییلاقی هرچه گسترده تر برگزار گردد.1402/12/03
13:57:26
5.0 / 5
282
تگهای خبر: جشن , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانلود عکس