چرا پرداخت پول اوراق مشارکت متروی تهران معطل مانده است؟

چرا پرداخت پول اوراق مشارکت متروی تهران معطل مانده است؟

به گزارش دانلود عکس، معاون حمل و نقل شهرداری تهران در مورد معطل ماندن پرداخت بخشی از اوراق مشارکت متروی تهران برای سال 1401 توضیحاتی ارائه نمود.


محسن هرمزی در گفت و گو با ایسنا، در مورد چرایی معطل ماندن پرداخت بخش عمده اوراق مشارکت سال ۱۴۰۱ متروی تهران از طرف بانک شهر، اظهار داشت: موضوع توقیف یا بلوکه کردن پول اوراق مشارکت نیست؛ بلکه شهرداری تهران برای پرداخت ۱۵ درصد پیش پرداخت قرارداد ساخت ۶۳۰ دستگاه واگن از محل فاینانس خارجی باید حواله نفت می گرفت که قسمتی از این حواله نفتی محقق نشد؛ پس شهرداری تهران تسهیلاتی را از بانک شهر گرفتن کرد.
وی با اعلان اینکه این تسهیلات از طرف شهرداری و بانک مرکزی تضمین شده است، اظهارکرد: اوراق مشارکت شرکت مترو جزو تضامین این تسهیلات است ولی در تعامل با بانک شهر این مبلغ اوراق کم کم آزاد شد، به شکلی که از ۲۴۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۱۴۰۱ مترو، این مبلغ با پرداخت های نوبه ای به ۱۵۰۰ میلیارد تومان کم شده و بتازگی نیز ۲۰۰ میلیارد تومان از این محل از بانک شهر گرفتن شده است.

پول ارواق مشارکت مترو بلوکه نیست
هرمزی با رد هرگونه بلوکه یا توقیف مبالغ حاصل از فروش اوراق مشارکت مترو در بانک شهر، اظهار داشت: این لفظ درست نیست چونکه اوراق ضمانتی برای دریافت تسهیلات از بانک شهر برای ساخت ۶۳۰ واگن از محل فاینانس بوده و در تعامل با بانک عامل نیز این مشکل درحال رفع است.
معاون حمل و نقل شهرداری تهران اظهار داشت: در هفته جاری نیز شهرداری تهران جلسه ای با مسئولان وزرات نفت خواهد داشت تا حواله نفت جدید گرفتن شود و بتوانیم با اختصاص آن، بخش دیگری از پول اوراق مشارکت را آزاد نماییم.
منبع:

1402/12/06
13:55:59
5.0 / 5
262
تگهای خبر: شركت , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانلود عکس