اخذ مجوز دانش بنیانی سطح ۲؛

کیت جداسازی و شمارش سلول های تومور گردشی ساخته شد

کیت جداسازی و شمارش سلول های تومور گردشی ساخته شد

به گزارش دانلود عکس، کیت جداسازی و شمارش سلول های تومور گردشی که توسط پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی ساخته شده، موفق به دریافت مجوز دانش بنیانی سطح ۲ شد.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، فناوری توسعه داده های شده با عنوان «کیت جداسازی و شمارش سلولهای تومور گردشی (کیت CTC ) بدون تعیین اندیکاسیون بالینی» به پشتوانه عزم و پشتکار فناوران پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی و با تاکید بر دانش، تدبیر و انگیزه همکاران دپارتمان فناوری های پیشرفته، موفق به دریافت مجوز دانش بنیانی سطح ۲ (با معافیت) در اسفندماه ۱۴۰۲ شد.
این دستاورد فناورانه بعنوان دومین محصول دانش بنیان این پژوهشکده، بعد از کیت پیش آگهی دهنده تعیین پروتکل درمانی سرطان پستان به حساب می آید که به این واسطه توانسته اقدام موثر دیگری در جهت ایجاد ارزش افزوده اقتصادی حاصل از تحقیقات باشد.
پژوهشکده سرطان معتمد در تلاش است علاوه بر پژوهش، درمان، تشخیص و جلوگیری از سرطان با تشکیل بسترهای رشد و توسعه فناوری ضمن تقویت انگیزه در پژوهشگران به واسطه ایجاد ارزش از نوآوری های فناورانه، راهکارهای جدید و عملیاتی برای کاهش رنج سرطان و افزایش امید به بهبود عرضه نموده و در جهت اعتلای نام کشورمان گام بردارد.
لازم به توضیح است، کیت جداسازی و شمارش سلول های تومور گردشی، سلول های سرطانی را از خون بیماران سرطانی جداسازی و شناسایی می کند.
اثربخشی این کیت مورد ارزیابی و تایید واقع شده و مقاله آن در ژورنال های مطرح بین المللی به چاپ رسیده است. این کیت در طیف گسترده ای از انواع سرطان ها از جمله: پستان، ریه، تخمدان و پروستات می تواند استفاده گردد و طی بیوپسی مایع (نمونه خون ساده) امکان بررسی جهش در سرطان بیماران را به منظور مراقبت شخصی سرطان فراهم می آورد.


منبع:

1402/12/09
11:50:28
5.0 / 5
243
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس