نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها تاكید كرد

خام فروشی و کمبود صنایع تبدیلی از مشکلات استان فارس

خام فروشی و کمبود صنایع تبدیلی از مشکلات استان فارس

به گزارش دانلود عکس، نماینده استان فارس در شورای عالی استانها اظهار داشت: خام فروشی و کمبود صنایع تبدیلی از مشکلات فارس است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، سینا ساریخانی در نطق قبل از دستور خود در بیست و ششمین اجلاس شورای عالی استانها با اشاره به برگزاری انتخابات ۱۱ اسفند و حضور چشم گیر و آگاهانه مردم اضافه کرد: نمایندگان منتخب و مسئولان باید قدر این مردم شریف را بدانند. مردمی که در وضعیت سخت و دشوار اقتصادی، معیشتی و اجتماعی نظام و کشورشان را تنها نمی گذارند. خدمت به این مردم نجیب، افتخار و فرصت بزرگیست که نصیب هر کسی نخواهد شد.
ایشان سپس به بیان مشکلات استان فارس پرداخت و اظهار داشت: مشکلات اقتصادی، معیشتی و اجتماعی که امروز در استان فارس وجود دارد، موجب مسائل زیادی همچون بیکاری، ناامیدی و بی انگیزگی و نشانه گرفتن امنیت سرمایه گذاری شده و این مسئله بیش از آنکه دغدغه مدیران و مسئولین استان باشد، دغدغه مردم و بخش خصوصی است.
وی اظهارکرد: یکی از اشکالات مهم استان خشکسالی های اخیر که علاوه بر ایجاد مشکل برای تامین آب آشامیدنی، اقتصاد استان را در بخش صنعت و کشاورزی نیز با بحران جدی روبرو کرده است. سازگاری با کم آبی و پیگیری حل مشکل بحران آب در فارس باید یکی از ضروریات جدی مسئولان استان باشد.
نماینده استان فارس در شورای عالی استانها، اشاره کرد: از دیگر مواردی که در استان فارس وجود دارد خام فروشی و کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات معدنی و کشاورزی است. خام فروشی یکی از مباحث جدی در عقب ماندگی بخش تولید و اقتصاد استان است. فرآوری محصولات معدنی و کشاورزی می تواند ضمن ایجاد اشتغال، بیشتر موجب ارتقای سطح سرمایه گذاری در استان شود و همین مورد سبب کمک به رونق اقتصاد مردم خواهد شد. بدین سبب باید فرآوری محصولات در داخل استان به دستور کار اضافه شود و با نگاه تخصصی و علمی مورد سنجش و پایش قرار گیرد.
وی افزود: متأسفانه کم کاری و کم لطفی برخی از مدیران و مسئولان عامل عقب افتادگی استان در حوزه های عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شده است. عدم استفاده درست از منابع و مدیران و نیروهای بومی و متخصص و متعهد که با زیر و بم مشکلات و مزیت های منطقه آشنا هستند از دیگر مشکلات استان فارس است.
وی اشاره کرد: استان فارس سرشار از ظرفیت و ثروت است و شایسته است مردم در دستیابی به سهمشان از این ثروت و منابع در اولویت باشد و پسندیده نیست استان فارس درگیر مسائلی باشد که مردمش، گرفتار مشکلات اجتماعی، اقتصادی و معیشتی، حتی در خرید اقلام ضروری باشند. امیدوار هستم مسائل و مشکلات کشور و خصوصاً فارس با هماهنگی، همکاری، تعامل و همراهی زیر مجموعه های قوه مجریه، مقننه، قضائیه و شورای عالی استانها حل و یا از حجم مشکلات کاسته شود. بی گمان آن چه موجب سرافرازی و سربلندی می شود خرسندی مخلوق و خوشنودی خالق است.1402/12/17
13:29:23
5.0 / 5
221
تگهای خبر: خرید , فرهنگ , كالا , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دانلود عکس