پایان عملیات حفاری مکانیزه و اتمام راه اندازی تونل توسعه جنوبی خط ۶ مترو در هفته جاری

پایان عملیات حفاری مکانیزه و اتمام راه اندازی تونل توسعه جنوبی خط ۶ مترو در هفته جاری

دانلود عکس: عملیات حفاری مکانیزه مسیر 10 کیلومتری پروژه توسعه جنوبی خط 6 متروی تهران و همین طور ساخت تونل این طرح مهم عمرانی، این هفته رسماً خاتمه خواهد یافت؛ بدین سان روند راه اندازی ایستگاههای پروژه مذکور در محدوده شهرری، از این پس سرعت بیشتری خواهد یافت.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مهندس محسن هرمزی مدیرعامل شرکت متروی تهران درباب آخرین وضعیت پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو اظهار داشت: خط ۶ متروی تهران با احتساب بخش توسعه جنوبی آن، در مجموع ۴۲ کیلومتر طول و ۳۲ ایستگاه دارد که از شمال غرب تهران (منطقه کن و کوهسار) شروع و تا جنوب شرق آن (دولت آباد و شهرری) ادامه دارد. اهمیت تکمیل و بهره برداری از پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو وقتی بیشتر مشخص می شود که بدانیم حدود ۱۰ کیلومتر مسیر و ۵ ایستگاه از کل طول مسیر و ایستگاههای این خط، مربوط به همین بخش انتهایی است که از دولت آباد تا شهرری امتداد می یابد.
ایشان سپس اضافه کرد: حفاری مکانیزه و ساخت تونل پروژه توسعه جنوبی خط ۶ متروی تهران، در دو مقطع انجام شد؛ مقطع نخست به طول۶۲۰۰ متر از محدوده دولت آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و بخش دوم به طول تقریبی ۳۳۰۰ متر از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تا شهرری است. مقطع اول دارای ۴ ایستگاه بوده و برای قسمت پایانی که به خط یک مترو و همین طور خط سراسری راه آهن جمهوری اسلامی ختم می شود، یک ایستگاه تبادلی در نظر گرفته شده که اولین مرکز تبادل سفر چند وجهی مسافر را شکل خواهد داد.
گفتنی ست عملیات اجرائی پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو، عملاً از سال ۱۳۹۵ شروع شد. از با اهمیت ترین خاصیت های این طرح، راه اندازی ایستگاه انتهایی آنست که در حقیقت فصل مشترک خطوط یک و ۶ شبکه متروی تهران با خط سراسری راه آهن کشوری بشمار می رود.
بدین سان بواسطه تکمیل پروژه مذکور، ایده اتصال شبکه ریلی داخل شهری به خطوط برون شهری برای نخستین بار تحقق یافته و کارکرد مفهومی خطوط مترو تهران، به تعاریف استاندارد و بین المللی نزدیک تر خواهد شد.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، پیش بینی می شود با تامین بموقع منابع مالی لازم، در سال ۱۴۰۳ بتوان شاهد راه اندازی برخی ایستگاههای این مسیر در محدوده شهرری بود.
منبع:

1402/12/19
13:14:50
5.0 / 5
216
تگهای خبر: سفر , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دانلود عکس